Rezultate te kerkimit per termin: +Plazhi

Total: 2876
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.327Z

Alarmi: Plazhi i Durrësit, i tejndotur

Shkarkimet e ujërave të zeza në plazhin e Golemit Drejtoria e Shëndetit Publik në Durrës jep alarmin dhe u bën apel qytetarëve të mos frekuentojnë disa zona të plazhit të Durrësit, pasi analizat e kryera kanë dëshmuar prezencën e një ngarkese të lartë bakteriologjike në ujë.Ndot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.077Z

Plazhi i Patokutpasuri natyroree lënë në harresë

TIRANE- Nëse do të ishte ndryshe, plazhi i Patokut do të rënditej ndër plazhet me të frekuentuara, por përgjatë 20 viteve nuk ndodh kështu. Nga gjithcka ka patur , këtij plazhi i ka mbetur vetëm emri. Rëra mungon, hapësira bregdetare po ashtu, rregulli dhe pastërtia nuk është si më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.174Z

Plazhi shkembor i Kallmit

Frekuentimi i plazhit të Kallmit, i pamohueshëm ne bukurite e tij bregdetare, vihet në pikëpyetje për shkak të zvarritjeve të pakuptimta në përmirësimine infrastrukturës Rruga që pershkon plazhin në një gjatësi prej 3 kilome

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.619Z

Ja cili është plazhi më i mirë në Europë

Një plazh i vogël në Uells është quajtur si plazhi më i mirë në Europë duke lënë pas plazhet e Portugalisë, Kroacisë dhe Italisë. Plazhi me port në qytetin Tenby ka arritur të vlerësohet si plazhi me ujin e detit më të mirë dhe me bukuritë natyrore duke iu referuar një sondazhi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.961Z

Plazhi rozë, një ndër plazhet më të çuditshme (VIDEO)

Harbour Island, një pjesë e vogël e Bahameve, një nga plazhet më të bukura të Karaibeve. Karakteristika e veçantë e këtij plazhi është ngjyra rozë e rërës. Rëra e merr ngjyrën e bukur roze kur organizmat njëqelizore  përzihen me rërën natyrale të bardhë të i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.710Z

Plazhi i mbuluar me xhama

Transmetuar më 17.05.2015 - 16:27 PUBLICITET Në Kaliforni gjendet një vend i mrekullueshëm, i quajtur “Plazhi prej xhami”. Këtë emër e ka marrë pikërisht nga ‘gurët’ e lëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.367Z

Shëngjin, nis largimi i pushuesve nga plazhi

Temperaturat që janë ulur ndjeshëm në bregdet kanë sjellë edhe largim të pushuesve nga plazhi i Shëngjinit, kur prej dy ditesh ka ere dhe moti është i vrenjtur. Plazhi nuk është boshatisur, për shkak se ka edhe nga ata që po shfrytëzojnë deri në fund ditët e pushimeve. Ndryshimi i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama