Rezultate te kerkimit per termin: +Podgoric

Meta: total 1000 / total_found 2004 / time 0.001 / keyword[0] podgoric / docs[0] 2004 / hits[0] 2850 /
No Pic available
  • 2017-09-28

Demarkacioni si bumerang për Qeverinë Haradinaj

Kosovës po i pakësohen opsionet në lidhje me Demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, thonë analistët politikë. Sipas tyre, qëndrimi i përsëritur i Podgoricës se për Malin e Zi, Demarkacioni është çështje e mbyllur, i ka dhënë mesazhe të qarta Qeverisë së Kosovës se ratifikim

No Pic available
  • 2017-09-25

Demarkacioni me Malin e Zi, Pacolli nesër në Podgoricë

Zëvendëskryeministri dhe ministër i Jashtëm, Behgjet Pacolli, të martën do të qëndrojë në Mal të Zi për çështjen e Demarkacionit. Pacolli, në Podgoricë, do të takojë homologun e tij, Ministrin e Jashtëm malazez Srdjan Darmanovi. Ky do të jetë takimi i parë i kësaj dite, që

No Pic available
  • 2017-09-24

Haradinaj vizitë në Podgoricë për rinegociimin e Demarkacionit

Kryeministri i Kosovës Rramush Haradinaj pritet të nisë javën e ardhshme vizitat e tij të para jashtë vendit, ku prioritet është Podgorica. Kreu i qeverisë së Kosovës do të ketë takime dhe bisedime me zyrtarë të lartë të Malit të Zi duke shpresuar në mundësine e një rinegocimi p

No Pic available
  • 2017-09-14

Në hall me marrëveshjen për demarkacionin

Qeveria e re e Kosovës duhet të ndjekë disa hapa nëse është e interesuar që ti rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në Prishtinë. Zhbërja e marrëveshjes aktuale apo edhe dërgimi i saj në arbitrazh ndërkombëtar, konsiderohen

No Pic available
  • 2017-09-13

Mali i Zi: Prishtina të pranojë marrëveshjen që kemi arritur për demarkacionin

Edhe pse Prishtina zyrtare ka shprehur vullnetin për të rinegociuar marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi, duket se qeveria e Podgoricës nuk ka ndërmend ta bëjë dicka të tillë. Në një reagim për mediat, Kryetari i Komisionit malazez për Kufirin, Milan Paunovic, u shpreh se kjo prob

No Pic available
  • 2017-09-13

Qeveria e re në hall me marrëveshjen për demarkacionin

Qeveria e re e Kosovës duhet të ndjekë disa hapa nëse është e interesuar që ti rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në Prishtinë. Zhbërja e marrëveshjes aktuale apo edhe dërgimi i saj në arbitrazh ndërkombëtar, konsiderohen

Rinia e papunë e Ballkanit: Nuk ka rëndësi se çfarë njohurish ke, e rëndësishme është se kë njeh
  • 2017-09-09

Rinia e papunë e Ballkanit: Nuk ka rëndësi se çfarë njohurish ke, e rëndësishme është se kë njeh

Dado njeh shumë njerëz në qytetin serb të Novi Pazarit, por mesa duket, ata nuk janë njerëzit e duhur. Edhe pse me një diplomë universitare në xhep, Dado ka qenë në kërkim të vazhdueshëm të gjetjes së një vendi pune gjatë tetë viteve të fundit. Historia e tij është e ngjashme m