Rezultate te kerkimit per termin: +Pogradec

Total: 8888
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.433Z

Frymëzohen në Pogradec

21 artistë nga vende të ndryshme të Ballkanit, prej të cilëve pesë artistë kosovarë, qëndruan për një javë në Pogradec, në kuadër të edicionit të dytë të Kolonisë Ndërkombëtare të Artistëve Pamorë. Nga Alfred Beka më 21 shtator 2011 në ora 18:58 Qyteti i bukur i Pograde

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.630Z

Pogradec, në prill pritet të aktivizohetlinja e re ujore Ohër-Pogradec

POGRADEC- Prej 14 prillit në liqenin e Ohrit në Pogradec do të aktivizohet linja ujore Ohër-Strugë -Pogradec. Lajmi bëhet i ditur nga zyra  e Transportit në bashkinë e qytetit liqenor, sipas së cilës pas më shumë 6 vitesh i lën&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.532Z

Pogradec, gjendet i vdekur një 37-vjeçar

Pogradec Në orët e para të ditës së sotme është gjetur i pajetë trupi i një 37-vjeçari. Mirash Dekollari është gjetur nga kalimtarët e rastit i shtrirë në rrugë dhe me shenjta në kokë. Ende nuk dihen shkaqet e vdekjes së tij por sipas policisë dyshohet për vraje më mjete të f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.759Z

Pogradec, skandali 4 milionë USD, “pa autor”

 POGRADEC – Gjykata ndërpret hetimet për çështjen e abuzimit me tenderin 4 milionë dollarë në Bashkinë e Pogradecit. Të premten, gjyqtari Leradin Lila (ish-kryetar i Gjykatës Pogradec) vendosi të pranoje kërkesën kundër zgjatjes së afateve të hetimit ndaj tre zyrtare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.937Z

Lin-Pogradec betonizohet bregu i liqenit

26 kilometra të bregut të liqenit të Ohrit është betonizuar tërësisht. Kjo është bërë nga ndërtimi i rrugës në aksin Lin-Pogradec, punime qe prej vitesh po zvariten dhe aktualisht jane lene fare në mes. Edhe pse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.624Z

Pogradec, vidhet arka e një firme ndërtimi

Pogradec- Një person me probleme mendore ka mundur të vjedhë me thyerje arkën e një firme ndërtimi në Pogradec. Denoncimi është bërë nga vetë drejtuesit e firmës, ndërkohë që policia pas këqyrjes së vendit të ngjarjes ka mundur të identifikojë edhe grabitësin. “Nesti To

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.260Z

Pogradec, vazhdon dhuna ndaj grave

Vetëm të hënën, organet e rendit kanë lëshuar urdhrin e mbrojtjes për dy gra pasi dhunoheshin nga bashkëshortët e tyre. Fillimisht urdhër-mbrojtja u lëshuar për shtetasen E.B 21 vjeçe, banuese në Petrushë - Pogradec, pasi bashkëshorti i saj 27 vjeçar, ka ushtruar dhune fizike e psik

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama