Rezultate te kerkimit per termin: +Pogradecin

Total: 886
  • 2020-09-15T14:11:46.423Z

Kadareja viziton Pogradecin, lule në monumentet e Lasgushit dhe Kutelit

Shkrimtari i shquar Ismail Kadare dhe bashkëshortja e tij Helena, kanë vizituar sot Pogradecin dhe kanë vendosur disa buqeta lulesh tek monumentet e dy shkrimtarëve të njohur të qytetit. Ata janë pritur nga kryebashkiaku Eduard Kapri, që e ka ndier veten të vlerësuar dhe ka publikuar foto

• 2020-09-15T14:09:40.356Z

Apolonia përsëri me drita për të mundur Pogradecin

Nga Erjon Gurguri Apolonia edhe ndeshjen e radhës në fushën e saj, këtë herë ndaj Pogradecit, do ta luajë me drita. Objektivi i vetëm i fierakëve, sidomos pas barazimit ndaj Mamurrasit në Laç, është fitorja si një mundësi për të qenë të fiksuar në vendin e dytë. Të themi të dr

• 2020-09-15T14:09:41.244Z

Gava: Me Pogradecin, fitorja jonë e sigurtë

Nga Maringlen Miraka Verdheblutë e Ilirjan Files janë duke u përgatitur intensivisht për ndeshjen që do të luajnë në fushën e tyre ndaj Pogradecit, takim që do të luhet të shtunën në Nexhip Trungu të Cërrikut. Në një prononcim për Gazeta e Sportit, mesfushori i Elbasanit, Orges Ga

• 2020-09-15T14:06:58.716Z

Superliga Skenderbeu mposht Pogradecin

Skënderbeu arrin të marrë një fitore të rëndësishme me Pogradecin 3-0. Autogoli i korçarit Çajku, që luan te Pogradeci, në minutën e 37-të i hapi rrugën suksesit të Skënderbeut. Pjesa e parë mbyllet 1-

• 2020-09-15T14:02:44.500Z

Luftëtari fiton 4-3 me Pogradecin

Luftëtari arriti një fitore të ngushtë 4-3 kundër Pogradecit në fushën sportive të Tepelenës, "Sabaudin Shehu", në të vetmen ndeshje të ditës së premte të vlefshme për javën e 4-t të Kategorisë së Parë. Skuadra gjirokastrite realizoi një gol të shpejtë në minutën e 2-të

• 2020-09-15T14:10:14.915Z