Rezultate te kerkimit per termin: +Populli

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.258Z

"Populli" kapet ne Uruguaj

TIRANE - Nga Shqiperia ne Ameriken Latine. Bashkim Driza themeluesi i firmes piramidale "Populli", eshte vene ne pranga ne vendin e larget, Uruguaj. Mashtruesi i me shume se 304 mije shqiptareve gjate viteve 1996-97 eshte vene ne pranga pas shpalljes ne kerkim te tij, prej me shume se shtate vjetesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.720Z

Politika, politikanët dhe populli

Nga Fitim Sula Politika është prostitutë (kërkoj falje që nuk përdor dot fjalën tjetër). Ky pohim absurd është bërë sot në shoqërinë shqiptare refren i të gjitha bisedave, i të gjitha grupmoshave dhe fatkeqësisht i të gjitha shtresave shoqërore. Me këtë refren

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.089Z

Fajin e ka populli

Transmetuar me 13102016 - 2308 Nga Frrok upibr br Faji me i fundit u ndeshkua nga Nobeli ne Oslobr br Do te ishte tragjike per njerezimin sikur Nobeli ta kete bere kete akt me idene se ne- elita jemi kunder popullit Jo kjo nuk es

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.854Z

A na duhet populli?

Ndokë Malaj Është bërë tashmë tepër e bezdisshme që populli të dëgjojë çdo ditë nëpër mediat e shkruara dhe sidomos ato vizive akuza dhe kundër-akuza nga më të rëndomtat, për gjithçka dhe për çdo gjë, a thua se politika e politikanëve tanë bëhet më e qartë, më bindëse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.198Z

HUMBËSI? PRAPË POPULLI

Nga Flutura AÇKA* Sonte në radion holandeze do të ketë një bisedë enkas për rivendosjen e regjimit të vizave për shqiptarët. Edhe pse vetëm në projekt – me shpresën se Gjermania do ta refuzojë kategorikisht – ky lajm është më i trishti që shqiptarët mund te merrnin sot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.849Z

Biberaj: Presidenti t zgjidhet nga populli

Deputeti i Partis Demokratike, njkohsisht zv.President i Asambles Parlamentare t Kshillit t Europs, Aleksandr Biberaj, mbshtet zgjedhjen e Presidentit t Republiks nga populli, duke e konsideruar kt si mnyrn m t mir dhe m demokratike. N nj prononcim pr mediat, z. Biberaj thekson se zgjedhj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.341Z

Populli për kë voton?

Preç Zogaj Deri në vitin 2005 populli votonte për njëqind deputetë të zgjedhur me sistemin mazhoritar-proporcional. Dyzet deputetët e tjerë dilnin nga listat shumemërore të partive që kalonin pragun 2,5 për qind. Ky sistem, mjaft i përshtatshëm për Shqipërinë, u komprometua nga i as

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama