Rezultate te kerkimit per termin: +Populli

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.854Z

A na duhet populli?

Ndokë Malaj Është bërë tashmë tepër e bezdisshme që populli të dëgjojë çdo ditë nëpër mediat e shkruara dhe sidomos ato vizive akuza dhe kundër-akuza nga më të rëndomtat, për gjithçka dhe për çdo gjë, a thua se politika e politikanëve tanë bëhet më e qartë, më bindëse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.198Z

HUMBËSI? PRAPË POPULLI

Nga Flutura AÇKA* Sonte në radion holandeze do të ketë një bisedë enkas për rivendosjen e regjimit të vizave për shqiptarët. Edhe pse vetëm në projekt – me shpresën se Gjermania do ta refuzojë kategorikisht – ky lajm është më i trishti që shqiptarët mund te merrnin sot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.849Z

Biberaj: Presidenti t zgjidhet nga populli

Deputeti i Partis Demokratike, njkohsisht zv.President i Asambles Parlamentare t Kshillit t Europs, Aleksandr Biberaj, mbshtet zgjedhjen e Presidentit t Republiks nga populli, duke e konsideruar kt si mnyrn m t mir dhe m demokratike. N nj prononcim pr mediat, z. Biberaj thekson se zgjedhj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.341Z

Populli për kë voton?

Preç Zogaj Deri në vitin 2005 populli votonte për njëqind deputetë të zgjedhur me sistemin mazhoritar-proporcional. Dyzet deputetët e tjerë dilnin nga listat shumemërore të partive që kalonin pragun 2,5 për qind. Ky sistem, mjaft i përshtatshëm për Shqipërinë, u komprometua nga i as

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.005Z

PDK-PDR: President i zgjedhur nga populli

Aleatet e Partise Demokratike ne qeverisje jane shprehur dje ne menyre te qarte pro zgjedhjes se Presidentit nga populli. Keshtu, Partia Demokrate e Re dhe Partia Demokristiane kane konfirmuar edhe voten pro te deputeteve te tyre ne lidhje me zgjedhjen e presidentit te ardhshem te vendit nepermjet v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.321Z

Tani radhën e ka populli

Deputeti socialist Erjon Braçe ka paralajmëruar dështimin e negociatave të fundit mes palëve për një konsensus për Reformën në Drejtësi, e në kushte të tilla thekson se tashmë është radha të flasë populli. Në një status në rrjetin social Facebook, Braçe, duke reaguar pas dek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.849Z

Meksi: Perandorëve u pëlqen që populli feston

Share Ish- kryeministri shqiptar, Aleksandër Meksi, që është në qendër të vëmendjes së medias ditët e fundit për shkakun se nuk është angazhuar në grupin nismëtar të Frymës së Re Demokratike, ka folur dje, por jo për këtë çështje, por për 1 Majin dhe festimet e shfrenuara t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama