Rezultate te kerkimit per termin: +Populli

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.690Z

Populli eshte ne mes

/ / NgaELSA BALLAURI Shume gjera behen ne emer te popullit. Ne emrin e popullit politikanet tane fitojne dhe humbin zgjedhjet ne emrin e popullit ata pasurohen qe te jene te afte te perballojne zgjedhje te reja dhe ti korruptojne ato. Ne gojen e popullit vihen deshirat e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.278Z

Blushi President nga populli

brbrDeputeti Ben Blushi i eshte drejtuar qytetareve per te mbeshtetur nismen e tij qe presidenti i Republikes te zgjidhet nga populli Ne faqen changeorg eshte tashme peticioni president nga populli i cili ne keto ore te para ka marre mbeshtetjen e disa qindra qytetareve Por nisma per te marre fir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.652Z

Populli dhe politika

Ka tepër shumë arsye për të dëshmuar se çështjen e politikës, e këtu duhet kuptuar çështjen e atdheut e të kombit, nuk duhet lënë vetëm në duart e politikanëve Nga Basri Kodra Është përhapur një mendim i gabuar në shoqërinë tonë, sipas të cilit, populli nuk ka nevojë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.006Z

Presidenti nga populli

Zhvillim spektakolar gjatë mbrëmjes. Nis mbledhja e firmave për të ndryshuar Kushtetutën në pikën e zgjedhjes së presidentit Disa deputetë të djathtë ndërmorën dje një iniciativë për të mbledhur firmat e deputetëve nga i gjithë spektri politik, në mënyrë që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.511Z

Populli ka falsifikuar

Share Nga Lavdosh Ferruni   Nuk kemi dëgjuar ndonjëherë që populli falsifikon. Sot në kohën e mbretërimit të vjedhjeve e falsifikimit të paparë të strukturave të shtetit, del shteti dhe akuzon popullin si falsifikator. Mbi 60,000 qytetarë të këtij vendi kanë nxjerrë kartën e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.378Z

UTOPIA E PRESIDENTIT NGA POPULLI

BLEDAR KURTI Ideja e një presidenti të zgjedhur nga populli ka tashmë disa vite që është bërë pjesë e debatit politik. Kujtoj që në vitin 2011 ky ishte një nga debatet kryesore të kohës. Deputeti Ben Blushi bashkë me nëntë deputetë të Kuvendit të Shqipërisë së fundmi kanë fir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.007Z

Nga populli, por pa kompetenca

Firmëtarët e nismës: Synojmë vetëm të zgjidhim krizën e 84 votave në Kuvend Propozimi i ri i deputetëve demokratë për zgjedhjen e presidentit nuk do të ketë asnjë amendament shtesë përsa i përket ndryshimit të kompetencave të tij. Kjo konfirmohet nga vet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama