Rezultate te kerkimit per termin: +Por +Ballkani

Total: 5060
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.299Z

Ballkani, fëmija problematik

Problemet masive e kanë kthyer Ballkanin sërish në qendër të politikës evropiane. “Fëmija problematik” ka nevojë për më shumë vëmendje, dhe kjo është dhe në interes të të gjithë Evropës. Ta “ngrijmë” Ballkanin dhe të merremi me të kur të ketë kohë BE

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.294Z

BALLKANI ËSHTË I RËNDËSISHËM

“Ka ardhur koha për të vepruar në Ballkanin Perëndimor, titullohet raporti që katër veteranë të diplomacisë amerikane prezantuan në Institutin Amerikan për Paqen, në Uashington. Titulli është alarmues. Edhe vendi është zgjedhur me qëllim. Instituti Amerikan i Paqes, USIP, ndod

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.157Z

Ballkani i krizave

Një deklaratë e komisionarit për zgjerim të BE-së, Johannes Hahn, dhënë të përditshmes gjermane Zeit, se Ballkani konsiderohet si një enë e mbushur me naftë që pret vetëm një shkëndijë zjarri për të marrë flakë, e përkufizon më së miri gjendjen aktuale në rajon ku lufta e fj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.197Z

BE: Ballkani, perspektivë evropiane, por kritere strikte

Perspektivë evropiane, por shumë rrugë për të shkuar deri aty. Ky ishte konkluzioni i djeshëm i ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian, në takimin informal të Gymnish në Çeki. Krerët e diplomacisë evropiane kanë diskutuar gjatë lidhur me çështjen e integrimit të vendeve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.020Z

Gjermania dhe Ballkani

Aneta Wolter  Kur Gjermania investon 1 euro në Poloni, rreth 8 cent i kthehen përsëri përmes blerjeve të mjeteve apo mallrave të tjera. Kur ajo investon po 1 euro në Ballkanin Perëndimor, merr mbrapsht 70 cent. Këtë, pak e shumë e tha Gunther Oettinger, komisioner i Brukselit, në fjal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.049Z

Ballkani unipolar apo mbipolar

Nga Ardit Kurti Ballkani njëpolar apo shumëpolar është një debat në lidhje me orientimin gjeostrategjik të rajonit. Një debat që është zhvilluar me shumë në tryezat e mbyllura të niveleve të larta të diplomacisë europiane dhe ndërkombëtare rreth formës strategjike që i duhet dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.500Z

Ballkani trhiqet nga garat

Lideri i Ligs s par t Kosovs n futboll, Ballkani, ka vendosur t trhiqet nga garat.Drejtuesit e skuadrs nga Theranda, kt vendim e kan marr pasi Komiteti Ekzekutiv i Federats s Futbollit t Kosovs (FFK) t enjten vendosi q ndeshja ndrmjet Lepencit dhe Ballkanit t regjistrohet me rezultat zyrtar 3:0 pr e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama