Rezultate te kerkimit per termin: +Por +Ballkani

Total: 5060
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.228Z

Pse reforma në drejtësi nuk do të jetë më prioritet i SHBA nën presidencën e Trump

Me ardhjen e Trump në pushtet, Amerika nuk do të ketë të njëjtin angazhim që të ndihmojë Shqipërinë në realizimin e reformës në drejtësi. Kështu ka deklaruar Ruben Avxhiu, kryeredaktor i gazetës Illyria, gjatë emisionit Dritare me Rudinën. Sipas tij administrata e Trump do ta ngada

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:48.857Z

"Shqiptarët në Gjermani, zero kuota për azil"

Presidenti i Zyrës Federale për Migrim dhe Refugjatët, Manfred Schmidt deklaroi se kuota për azil në Gjermani për vende si Shqipëria apo Kosova është zero. Në një intervistë për “DW”, Schmidt theksoi se shumë azilk&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.827Z

Lufta kundër krimit, Llalla: Europa të na mbështesë, Shqipëria meriton statusin

Tirane- Trafiqet kanë kaluar kufirin kombëtar është një problem rajonal dhe global, për këtë Kryeprokurori kërkon një mbështetje më të madhe të Europës jo vetëm për Shqipërinë por edhe Ballkanin. Në takimin e organizuar sot nga Prokuroria e Përgjithshme me Prokurorët e Përgjit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.871Z

PiE: Ballkani po troket ne deren e BE-se

Parlamenti Europian mbeshtet integrimin ne familjen europiane te Ballkanit Perendimor. Kryetari i ri i kesaj strukture, Jerzhi Busek, vleresoi se kjo eshte me rendesi thelbesore dhe rruge e vertete per ruajtjen e paqes ne rajon. Situata ne Ballkan tani eshte premtuese, eshte shprehur Bus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.502Z

Merkel Ballkani drejt BE-se rruge e gjate

Për kancelaren gjermane Angela Merkel, shtetet e Ballkanit perëndimor kanë perspektivë të qartë anëtarësimi në BE, edhe pse u mbetet një rrugë e gjatë përpara për të bërë. Në mesazhin e saj të fun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.594Z

Serbët, Ballkani i mirë dhe i keq

Komedia ”Dundo Maroje”, që u shfaq një natë më parë në Butrint, ishte pa tekst impenjativ për Teatrin Kombëtar të Nishit. Shfaqja tregoi se si mund të përshtatet një autor klasik serb. Ndërsa mjeshtëria, zeja e aktrimit nuk tradhtonte traditën 120-vjeçare të këtij teatri që nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.797Z

Një shqiptare, e vetmja nga Ballkani në Vjenë

Vetëm ajo guxoi. Është e vetmja shqiptare që do të ngjitet në skenën e lakmuar për çdo artist – në Vjenë, në festivalin ndërkombëtar të “Frederik Chopin”. Lule Elezi, pianistja nga Kosova, është ftuar të marrë pjesë në këtë festival mes shumë të tjerë të njohur në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama