Rezultate te kerkimit per termin: +Por +Ballkani

Total: 5064
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.661Z

Ballkani kërkon fitore kundër kampiones

Prishtinë, 29 gusht - Trajneri i Trepçës, Gani Sejdiu, vlerëson se ka ardhur momenti i duhur që skuadra kampione t'u kthehet fitoreve. Trepça të dielën nga ora 17:00 pret Ballkanin e Therandës, në derbin e javës së tretë të Raiffeisen Superligës. Kampionia Trepça nuk ka fituar në dy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.646Z

Tadic: Ballkani perëndimor s'ka rrëzuar Murin e Berlinit

BEOGRAD- Presidenti serb Boris Tadic ka deklaruar se i vetmi rajon që nuk ka rrëzuar muret e Berlinit është Ballkani Perëndimor. Sipas Tadic, vetëm kur Ballkani Perëndimor të hyjë në BE, atëherë procesi i Bashkimit Europian do të përfundojë në një tjetër moment historik. “ I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.761Z

Ballkani dhe ballkanizimi

Një udhëtim me Ballkanin që nga legjenda deri paragjykimet e sotme mbi ne, vendin dhe rajonin ku jetojmë Ballkani i ngjet një opere komike të shkruar me gjak, dhe kur bie sipari, ata që vdesin nuk kthehen më në jetë Meri Edit Durham Po e nis nga legjenda, ajo flet pr kohn kur perndi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.532Z

BALLKANI NË SHËNJESTRËN E RUSISË

Zbehja e rolit të Bashkimit Evropian në Ballkan, ka sjellë si kundër-efekt rritjen e ndikimit të Rusisë, thonë njohësit e zhvillimeve politike. I ballafaquar me sfidat e zgjerimit dhe sidomos me referendumin për daljen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, ky union, sipas analistëv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.662Z

Ballkani mbetet fuçi baruti

“Bashkimi Evropian duhet të angazhohet më shumë në Ballkanin Perëndimor!” Ky ishte mesazhi kryesor i takimit të ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare të BE në drejtim të Sarajevës, Tiranës, Prishtinës, Beogradit, Podgoricës dhe Shkupit. Gjatë debatit të djeshëm në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.235Z

Ballkani, udhëtim përmes fotografive

02/08/2009  Art pa kufij… Në mes të një udhëtimi 9-mujor, në të cilin sheh çdo pjesë të Ballkanit, artistja Carina Icking ekspozon fotografitë e saj në vendin tonë nga 2 gushti deri më 31 shtator, me nismën dhe përkrahjen e shoqatës kulturore shqiptaro-gjermane “GAP FRE

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.913Z

Ballkani si ankth europian

Share Nga Pandeli Majko   (Me rastin e 9 majit, Ditës së Europës)   Ballkani është sot sfinksi që i buzëqesh me ironi diplomacisë ndërkombëtare. NATO po përforcon trupat e saj në Kosovë. Rreth 700 trupa amerikane mbërritën në Shqipëri për një stërvitje të përbashkë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama