Rezultate te kerkimit per termin: +Port

Total: 7867
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.270Z

Bllokohet puna ne port

Rreshjet e dendura, te rena gjate nates dhe mengjesin e sotem kane shkaktuar probleme te shumta ne Durres. Rruget ne shume lagje te qytetit bregdetar jane permbytur nga shiu, nderkohe qe puna ne Port eshte bllokuar per shkak te motit te keq. Sipas burimeve nga Durresi, rrebeshi i rene ka permbytur z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.508Z

Vonohen tragetet në Vlorë, dëme në port

Vlorë- Dëme të shumta materiale dhe vonesa në mbërritjen e trageteve në portin e Vlorës. Pas erës së fortë që ka bërë gjatë gjithë natës dhe mëngjesit të sotëm, situata në port është vlerësuar problematike. Sipas burimeve nga kapiteneria mësohet se sot ka mbërritur vetëm nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.555Z

Romano Port gjobitet me 6.7 milione leke

Autoriteti i Konkurrencës ka gjobitur shoqërinë Romano Port me 6.7 milionë lekë për abuzim me pozitën dominuese në tregun e ngarkim shkarkimit të gazit. Komisioni i Konkurrencës ka argumentuar se u ka kërkuar disa shoqërive t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.178Z

Durrës, FNSH bllokon 2 anije, pobëheshin skrap në port

Të tjera rreth shkrimit /VIDEO Pezullohet zv/kreu i policisë Durrës Ambientalisti Guri: Alarmante/ FOTO DURRËS – FNSH-ja bllokon në Portin e Durrësit, dy anije të vjetra, të cilat pronarët po tentonin t’I kthenin për skrap pik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.743Z

Përshkrimi i gazetarit të VOA në aeroportin Port-au-Prince

Ndërsa ekipet e shpëtimit fillojnë të ndihmojnë viktimat e tërmetit në Haiti, korrespondenti Brian Wagner shkoi në Port-au-Prince dje për të mbuluar ngjarjen për Zërin e Amerikës. Atij nuk iu desh të udhëtonte larg për të parë shkallën e shkatërimeve. Ja disa nga përshkrimet e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.448Z

Del vendimi, banka sekuestro"Port Romano"-s për borxhin

TIRANE- Gjykata e Tiranës vendos të nxjerë urdhër-ekzekutimit lidhur me kredinë bankare prej 450 milion lekë të marrë nga biznesmeni shumë i përfolur kohët e fundit Piro Bare. Vendimi i gjyqtares Enkela Vlora, i hap rrugë procedurave përbarimore, për sekuestrimin e një pjesë të pasu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.078Z

Durres, pezullohet puna ne port

Ne oret e para te mengjesit te sotem eshte pezulluar puna ne portin me te madh te vendit, ne Durres. Pezullimi ka ardhur per shkak te motit shume te keq, stuhive te shiut dhe dallgeve ne det te hapur. Kapiteneria e portit ka ndaluar levizjen e mjeteve te vogla te peshkimit. Gjithashtu esh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama