Rezultate te kerkimit per termin: +Port

Meta: total 1000 / total_found 17406 / time 0.008 / keyword[0] port / docs[0] 17406 / hits[0] 24516 /
No Pic available
  • 2019-03-23

Koleta dhe dashuritë e saj  

«Koleta dhe miket e saj» (Colette et lessiens), një libër që sapo është botuar në Paris nga shkrimtarja e njohur dhe akademikja franceze DominiqueBona. Në fakt, Koleta ska reshtur së ngacmuari fantazinë dhe frymëzimin e shumë autorëve, dhe çështë më interesantja, shumica femra, shk

Turqia leksion të dyfishtë Shqipërisë, mposhten edhe Shpresat në Elbasan Arena
  • 2019-03-23

Turqia leksion të dyfishtë Shqipërisë, mposhten edhe Shpresat në Elbasan Arena

Tjetër humbje e Shqipërisë me Turqinë, këtë herë në Elbasan Arena në sfidën e 21-vjeçarëve në eliminatoret e Euro 2021. Formacioni i Alban Bushit u mposht 1-2, por ndryshe nga paraqitja e Kombëtare A, Shpresat meritonin shumë më tepër, por ishin të pafat në konkludimin e aksionev

Lleshaj: Nevoja për përmirësim në Portin e Durrësit është e jashtëzakonshme
  • 2019-03-19

Lleshaj: Nevoja për përmirësim në Portin e Durrësit është e jashtëzakonshme

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, zhvilloi një analizë pune mëngjesin e sotëm me autoritetet kryesore që operojnë në Portin e Durrësit, më i madhi në vend, me gati 40% të të ardhurave doganore. Në nisje të takimit, ministri Lleshaj u shpreh: Prej shekujsh, ky vend, ndërlidhet me

Vizita në Durrës/ Lleshaj mesazh të fortë punonjësve të portit: Të maten mirë
  • 2019-03-19

Vizita në Durrës/ Lleshaj mesazh të fortë punonjësve të portit: Të maten mirë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj qëndroi sot për disa orë në Durrës ku pati një bashkëbisedim më studentët, por një vëmendje të veçantë ia kushtoi edhe ndalesës në portin e Durrësit. Teksa vizita ka përfunduar, Lleshaj nëpërmjet rrjeteve sociale ka komentuar orët e kaluara

Dënohet gabimisht shqiptari, e fiton pafajësinë pas 24 vjetësh
  • 2019-03-18

Dënohet gabimisht shqiptari, e fiton pafajësinë pas 24 vjetësh

Njëzet e katër vjet më parë një shqiptar u dënua për dokumente false me 8 muaj burg. Por 62-vjeçari. i lindur në Shqipëri nuk dinte asgjë për dënimin deri në verën e viti 2017, kur ai filloi procedurat për të kërkuar nënshtetësinë italiane. Cuman Beleraj, i lirua tashmë nga aku

Euro 2020/ Sia dalin Lila dhe Binaku, Panucci arnon kombëtaren
  • 2019-03-18

Euro 2020/ Sia dalin Lila dhe Binaku, Panucci arnon kombëtaren

Kombëtarja shqiptare e futbollit zhvilloi sot pasdite seancën e parë stërvitore në kuadër të përgatitjeve për dy takimet e muajit mars ndaj Turqisë dhe Andorrës, të vlefshme për eliminatoret e kampionatit europian të vitit 2020. Grupi në dispozicion të trajnerit Christian Panucci nuk

Lazio sheh Championsin me goleadë, Atalanta ngec me Chievon!
  • 2019-03-17

Lazio sheh Championsin me goleadë, Atalanta ngec me Chievon!

Lazio rikthehet menjëherë te fitorja në Serie A me një goleadë ndaj Parmës. Kryeqytetasit me Strakoshën në portë dhe pa Ciro Immobilen në sulm e patën shumë të thjeshtë sfidën ndaj Parmës të cilën e fituan me rezultatin e thellë 4-1. 4-herë shënoi Lazio që në pjesën e parë m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama