Rezultate te kerkimit per termin: +Port

Meta: total 1000 / total_found 17406 / time 0.008 / keyword[0] port / docs[0] 17406 / hits[0] 24516 /
No Pic available
  • 2019-03-03

Barcelona bën ligjin në shtëpinë e Realit, fitore historike

Barcelona i bëhet makth Realit të Madridit më sfidat më delikate të sezonit. Vetëm tri ditë pasi e nxori nga Kupa e Mbretit, skuadra blaugrana e mposhti edhe në La Liga, duke e nxjerrë ndoshta përfundimisht nga gara për titullin kampion. Skuadra e Valverdes kryeson kampionatin me 60 pik

Dhuna ndaj gjyqtarit, arrestohen krerët e klubit të Kamzës
  • 2019-03-03

Dhuna ndaj gjyqtarit, arrestohen krerët e klubit të Kamzës

Pas ngjarjeve të dhunës në fundin e takimit mes Kamzës dhe Laccit ditën e sotme, ku u godit gjyqtari Eldorjan Hamiti, ka reaguar edhe Policia e Shtetit, e cila njofton se ka arrestuar presidentin e Kamzës, Naim Qarrin, si dhe drejtorin e shefin e klubit, por edhe një tifoz, të gjithë këta

No Pic available
  • 2019-03-03

Zherar de Nerval dhe pashai shqiptar i Akrës

Luan Rama Duke lexuar për jetën romaneske të autorit të romanit « Konti i Monte Kristo », Alexandre Dumas, kisha ndeshur dhe një shënim të tij për vdekjen e poetit të famshëm Gerard de Nerval, të cilin ai dhe gjithë gjenerata e shkrimtarëve bashkëkohës e çmonin shumë. Në të ai s

Pyetjet e Valentina Bonizzinit
  • 2019-03-01

Pyetjet e Valentina Bonizzinit

Si ekzistojmë në ligj? Dhe çfarë tregojmë në fund? Këto janë pyetjet që përmbledhin reflektimin e artistes Valentina Bonizzi në veprat e krijuara dhe të realizuara në Shqipëri midis viteve 2017 dhe 2019. Këto vepra janë prodhuar gjatë një seri ndërhyrjesh artistike përmes dy kund

Suarez vret Realin, Barcelona kualifikohet në finale (Video)
  • 2019-02-28

Suarez vret Realin, Barcelona kualifikohet në finale (Video)

Reali i Madridit dhe Barcelona zhvilluan përballjen e parë, nga dy të tilla të programuara këtë javë, ndërsa në Santiago Bernabeu ishte Barcelona që fitoi dhe festoi kualifikimin për në finalen e Kupës së Mbretit. Pas barazimit 1-1 në sfidën e zhvilluar në Camp Nou 3 javë më herë

Nagasaki, perla midis Lindjes dhe Perëndimit në Japoni (Foto)
  • 2019-02-27

Nagasaki, perla midis Lindjes dhe Perëndimit në Japoni (Foto)

Një qytet i këndshëm, i pasur dhe dinamik, i rrethuar nga parqe natyrore madhështore Edhe pse ikona historike e shkatërrimit të shkaktuar nga bombat atomike mbetet në imagjinatën kolektive, Nagasaki është sot një qytet i këndshëm dhe interesant, një perlë që ia vlen të zbulohet, gji

Meta në Egjipt, fton sipërmarrjet egjiptiane në Shqipëri
  • 2019-02-27

Meta në Egjipt, fton sipërmarrjet egjiptiane në Shqipëri

Presidenti Ilir Meta, nisi sot vizitën zyrtare në Egjipt duke u pritur me nderimet e veçanta shtetërore nga Presidenti i Republikës Arabe të Egjiptit, Abdel Fattah El-Sisi. Pas ceremonisë zyrtare të mirëseardhjes dhe intepretimit të himneve kombëtare, të dy Presidentët zhvilluan një ta

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama