Rezultate te kerkimit per termin: +Port

Meta: total 1000 / total_found 17406 / time 0.008 / keyword[0] port / docs[0] 17406 / hits[0] 24516 /
Kombëtarja, sinjale pozitive para eliminatoreve
  • 2019-02-18

Kombëtarja, sinjale pozitive para eliminatoreve

Diçka më shumë se një muaj nga dy përballjet kualifikuese për Europianin 2020, Christian Panucci merr lajme të mira nga legjionarët. Fundjava ka rezultuar shumë e mirë për pjesën më të madhe të kuqezinjve, të cilët janë aktivizuar rregullisht, madje disa prej tyre kanë arritur edh

Berlini super-trendy, çfarë të shikoni dhe ku të shkoni (FOTO)
  • 2019-02-16

Berlini super-trendy, çfarë të shikoni dhe ku të shkoni (FOTO)

Kryeqyteti i Gjermanisë është një destinacion kreativ dhe interesant për të rinjtë Por, jo vetëm… Berlini është një nga kryeqytetet më të bukura europiane, ndër më të preferuarit për të rinjtë për dinamizmin, artin dhe trendet e reja. Por, edhe sot, dëgjohet të flitet pë

Lautaro qetëson Interin, Lazio bie ndaj Sevillas
  • 2019-02-15

Lautaro qetëson Interin, Lazio bie ndaj Sevillas

Lautaro Martinez bëhet sërish protagonist te Interi, pasi ashtu si ndaj Parmës të dielën, vendosi fatin e takimit edhe mbrëmjen e sotme në Europa League, ku zikaltrit fituan minimalisht 1-0 ndaj Rapidit të Vjenës, në Allianz Stadion. Problemet e shpërthyera me ish kapitenin Mauro Icardi,

A është kjo porta e ferrit? Simbolet që tronditën shkencëtarët
  • 2019-02-15

A është kjo porta e ferrit? Simbolet që tronditën shkencëtarët

Nëse ka një portë drejt ferrit, një portë nga nëntoka e përdorur nga demonët dhe shtrigat që bënin kërcënime për njerëzimin, atëherë ajo mund të jetë në një shpellë të vogël në Midlandsin lindor. Ekspertët e trashëgimisë kanë zbuluar atë që mendohet të jetë përqendri

Teuta përmbys Kukësin dhe i rrëmben vendin e dytë
  • 2019-02-15

Teuta përmbys Kukësin dhe i rrëmben vendin e dytë

Kukësi mori humbjen e dytë radhazi në kampionat, teksa u mposht me rezultatin 2-1 nga Teuta në stadiumin Niko Dovana. Verilindorët mbyllën pjesën e parë në avantazh, por djallosën gjithçka në të dytën, pasi përveç pësimit të dy golave, shpërdoruan edhe një 11-metërsh, duke dalë

No Pic available
  • 2019-02-15

Edgar Degas dhe alfabeti i trupit

Luan Rama Doni një Van Gogh, një Gauguin, një Degas, Matisse apo Cezanne?… Këtu keni dhe klasikët apo neoklasikët, impresionistët dhe post-impresionistët. Mund të zgjidhni: varet nga ju!… Ah, ju pëlqeni primitive italianë apo anglezët Tourner, Whistler? Dhe kështu, diku në

Totenhami drejt çerekfinaleve, Reali falënderon VAR-in
  • 2019-02-14

Totenhami drejt çerekfinaleve, Reali falënderon VAR-in

VAR-i debutoi në Champions League me një vendim në favor të Realit të Madridit, pasi teknologjia ndërhyri për të sinjalizuar pavlefshmërinë e një goli të mesfushorit të Ajaxit, Tagliafico, me këtë të fundit që kishte qenë në pozicion jashtë loje në momentin e gjuajtjes drejt por

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama