Rezultate te kerkimit per termin: +Porti

Total: 3888
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.927Z

“Porti i Kosovës”, Thaçi, letër Berishës

Kryeministri kosovar, Hashim Thaçi, përmes një letre dërguar homologut të Shqipërisë, Sali Berisha, kërkon që porti i Shëngjinit të jetë i lirë për Kosovën. Shumë shpejt pritet që një marrëveshje mes dy qeverive të konkretizojë pikërisht shfrytëzimin e këtij porti nga kosovar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.303Z

Porti i Durrësit, 1.2 milionë tonë eksporte

Volumi Në Portin e Durrësit, gjatë periudhës janar-nëntor të këtij viti, janë përpunuar mbi 3 milionë e 324 mijë tonë mallra gjithsej, 60.83 për qind e të cilave u përkasin mallrave të importit, ndërsa 39.17 për qind eksporteve. Sipas të dhënave statistikore, 2 milionë e 471 mij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.784Z

Tri Porti ne gjendje te rrenuar

Porti i Ri ose Tri Porti, i cili ka filluar te ndertohet ne vitin 1981 eshte ne gjendje te rrenuar. Aty pretendohej te perpunoheshin me mijera ton mallrash ne vit. Aktualisht porti ose Tri Porti eshte kthyer ne vendin e strehimit te barkave te peshkimit ku mund te ishte per perpunimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.802Z

Porti Sarandës drejt modernizimit

Përmirësimet në Portin e Sarandës ,në Jug të Shqipërisë , kanë rritur gjatë këtij viti prurjen turistike .Drejtuesit e portit thonë se ankorimi i anijeve të mëdha turistike dhe shtimi i linjave të tranportit detar ka sjellë shërbim më të mriÃ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.227Z

Porti i Vlorës, gati verën e ardhshme

Porti i Vlorës do të jetë gati për sezonin e ardhshëm veror. Këtë e siguron drejtori i këtij porti, Edmond Leka, sipas të cilit punimet po ecin me ritme të shpejta. Ai është shprehur se shpreson që me këto ritme, sezoni i ardhshëm turistik do ta gjejë qytetin bregdetar me një port

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.102Z

Porti i Shengjinit, ne sherbim te Kosoves

Qeveria shqiptare nuk eshte terhequr nga plani fillestar qe mundeson kalimin e Portit te Shengjinit ne sherbim te shtetit te Kosoves. Pas qendrimeve te para ne maj 2006, pala shqiptare duket se do te vendose perfundimisht shume shpejt per t’ia kaluar portin qeverise se Kosoves. &ld

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.224Z

Porti i Durrësit Belortaja: Na goditën koncesionet

Është zhvilluar ditën e martë mbledhja e hapur e Këshillit Drejtues të Autoritetit Portual Durrës (APD), në të cilin ndër të tjera u miratua bilanci dhe shpërndarja e fitimit neto për vitin 2013. Kreu ekzekutiv i APD-së, Selim Belortaja, sqaroi para mediave pozicionin aktual të Autori

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama