Rezultate te kerkimit per termin: +Porti

Total: 3888
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.550Z

Porti i Durrësit, me sistem mikrokamerash

“Sistemi i mikrokamerave i instaluar qysh n vitin 2009, n pikat kryesore t territorit portual, e kan kthyer portin m t madh t vendit n vendin ku nuk mungon n do minut siguria, normaliteti dhe komoditeti. Aparatura speciale si edhe specialist t trajnuar pr portin e Durrsit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.936Z

Meta Porti i Shengjinit prioritet i qeverise

TIRANE- Konceptimi i ndertimit dhe modernizimit te nje porti te vecante ne Shengjin qe do te jete ne sherbim te zhvillimit te Kosoves vazhdon te jete nje angazhim madhor i qeverise shqiptare. Kjo u be e ditur nga vete Ministri i Ekonomise Tregetise dhe Energjetikes Ilir Meta gjate takimit me Ministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.117Z

Porti i Shëngjinit fitues i çmimit Gold

Porti i Shëngjinit është vlerësuar me çmimin e artë për cilësi, menaxhim,lidership dhe planifikim strategjik nga organizata ndërkombëtare për certifikimin e cilësisë BID grup. Ndarja e çmimit është bërë në Gjenevë të Zvicrës ku merrnin pjesë përfaqësues nga 178 vende të ndr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.501Z

SHBA, evakuohet porti i Morehead

Alarm ne portin e Morehead City, ne Karolinen e Veriut, pas demtimit te disa konteinereve qe mbanin material shume shperthyes. Porti eshte mbyllur dhe autoritetet lokale kane evakuuar zonen. Sipas mediave lokale, nente konteinere qe kishin kete ngarkese “shume te rrezikshme”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.929Z

Porti i Durrësit, 6 inspektorë policie arrestohen për korrupsion

Gjashtë inspektorë të policisë kufitare në Durrës janë arrestuar nga forcat e Shërbimit të Brendshëm nën akuzën e korrupsionit. Në kuadër të operacionit të koduar “Kontrollori”, hetuesit kanë zbuluar se efektivët e portit, kundrejt ryshfetit, bënin të mundur kalimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.503Z

Limaj Porti i Shengjinit do jepet me koncesion

Ministri i Transportit dhe Poste-Telekomunikacionit Fatmir Limaj ka deklaruar se ekspertet nga Prishtina dhe Tirana po shqyrtojne mundesite per konkretizimin e marreveshjes per shfrytezimin e portit te Shengjinit nga pala kosovare. Ne nje interviste per BBC Limaj eshte shprehur se ideja e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.781Z

Pas Kalimashit, radhën e ka Porti i Shëngjinit

Në maj të 2006-s, Kryeministri Sali Berisha i kishte premtuar homologut Agim Çeku se Porti i Shëngjinit do t‘i shërbente nevojave dhe interesave ekonomike të Kosovës. Duket se ky premtim po mbahet dhe tre vjet më pas, plani ndodhet drejt finalizimit. Vullneti i palës shqiptare për të pa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama