Rezultate te kerkimit per termin: +Porti

Total: 3888
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.784Z

Tri Porti ne gjendje te rrenuar

Porti i Ri ose Tri Porti, i cili ka filluar te ndertohet ne vitin 1981 eshte ne gjendje te rrenuar. Aty pretendohej te perpunoheshin me mijera ton mallrash ne vit. Aktualisht porti ose Tri Porti eshte kthyer ne vendin e strehimit te barkave te peshkimit ku mund te ishte per perpunimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.802Z

Porti Sarandës drejt modernizimit

Përmirësimet në Portin e Sarandës ,në Jug të Shqipërisë , kanë rritur gjatë këtij viti prurjen turistike .Drejtuesit e portit thonë se ankorimi i anijeve të mëdha turistike dhe shtimi i linjave të tranportit detar ka sjellë shërbim më të mriÃ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.227Z

Porti i Vlorës, gati verën e ardhshme

Porti i Vlorës do të jetë gati për sezonin e ardhshëm veror. Këtë e siguron drejtori i këtij porti, Edmond Leka, sipas të cilit punimet po ecin me ritme të shpejta. Ai është shprehur se shpreson që me këto ritme, sezoni i ardhshëm turistik do ta gjejë qytetin bregdetar me një port

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.102Z

Porti i Shengjinit, ne sherbim te Kosoves

Qeveria shqiptare nuk eshte terhequr nga plani fillestar qe mundeson kalimin e Portit te Shengjinit ne sherbim te shtetit te Kosoves. Pas qendrimeve te para ne maj 2006, pala shqiptare duket se do te vendose perfundimisht shume shpejt per t’ia kaluar portin qeverise se Kosoves. &ld

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.224Z

Porti i Durrësit Belortaja: Na goditën koncesionet

Është zhvilluar ditën e martë mbledhja e hapur e Këshillit Drejtues të Autoritetit Portual Durrës (APD), në të cilin ndër të tjera u miratua bilanci dhe shpërndarja e fitimit neto për vitin 2013. Kreu ekzekutiv i APD-së, Selim Belortaja, sqaroi para mediave pozicionin aktual të Autori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.729Z

Porti i Shengjinit shtohen kapacitetet pritese

Porti i Shengjinit ka nisur zgjerimin e kapaciteteve ankoruese per mallrat dhe pasagjeret ndersa punimet qe po behen atje u inspektuan sot nga ministri i Transporteve Edmond Haxhinasto Ai ka folur per projektin e portit te ri te Shengjinit duke nenvizuar faktin se eshte e nevojshme arritja e ketij o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.429Z

Durrës, arratiset nga porti anija lituaneze, kishte borxhe

DURRES- Një traget që transportonte kamionë të tonazhit të lartë, është larguar nga porti detar i Durrësit në orët e para të mëngjesit të djeshëm, pa njoftuar kapitenerinë dhe policinë kufitare të këtij porti. Trageti "Mermaid" me flamur lituanez i tipit RO-RO, i cili sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama