Rezultate te kerkimit per termin: +Porti

Total: 3888
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.224Z

Porti i Durrësit Belortaja: Na goditën koncesionet

Është zhvilluar ditën e martë mbledhja e hapur e Këshillit Drejtues të Autoritetit Portual Durrës (APD), në të cilin ndër të tjera u miratua bilanci dhe shpërndarja e fitimit neto për vitin 2013. Kreu ekzekutiv i APD-së, Selim Belortaja, sqaroi para mediave pozicionin aktual të Autori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.729Z

Porti i Shengjinit shtohen kapacitetet pritese

Porti i Shengjinit ka nisur zgjerimin e kapaciteteve ankoruese per mallrat dhe pasagjeret ndersa punimet qe po behen atje u inspektuan sot nga ministri i Transporteve Edmond Haxhinasto Ai ka folur per projektin e portit te ri te Shengjinit duke nenvizuar faktin se eshte e nevojshme arritja e ketij o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.429Z

Durrës, arratiset nga porti anija lituaneze, kishte borxhe

DURRES- Një traget që transportonte kamionë të tonazhit të lartë, është larguar nga porti detar i Durrësit në orët e para të mëngjesit të djeshëm, pa njoftuar kapitenerinë dhe policinë kufitare të këtij porti. Trageti "Mermaid" me flamur lituanez i tipit RO-RO, i cili sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.550Z

Porti i Durrësit, me sistem mikrokamerash

“Sistemi i mikrokamerave i instaluar qysh n vitin 2009, n pikat kryesore t territorit portual, e kan kthyer portin m t madh t vendit n vendin ku nuk mungon n do minut siguria, normaliteti dhe komoditeti. Aparatura speciale si edhe specialist t trajnuar pr portin e Durrsit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.936Z

Meta Porti i Shengjinit prioritet i qeverise

TIRANE- Konceptimi i ndertimit dhe modernizimit te nje porti te vecante ne Shengjin qe do te jete ne sherbim te zhvillimit te Kosoves vazhdon te jete nje angazhim madhor i qeverise shqiptare. Kjo u be e ditur nga vete Ministri i Ekonomise Tregetise dhe Energjetikes Ilir Meta gjate takimit me Ministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.117Z

Porti i Shëngjinit fitues i çmimit Gold

Porti i Shëngjinit është vlerësuar me çmimin e artë për cilësi, menaxhim,lidership dhe planifikim strategjik nga organizata ndërkombëtare për certifikimin e cilësisë BID grup. Ndarja e çmimit është bërë në Gjenevë të Zvicrës ku merrnin pjesë përfaqësues nga 178 vende të ndr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.501Z

SHBA, evakuohet porti i Morehead

Alarm ne portin e Morehead City, ne Karolinen e Veriut, pas demtimit te disa konteinereve qe mbanin material shume shperthyes. Porti eshte mbyllur dhe autoritetet lokale kane evakuuar zonen. Sipas mediave lokale, nente konteinere qe kishin kete ngarkese “shume te rrezikshme”

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama