Rezultate te kerkimit per termin: +Portin

Total: 7674
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.773Z

Depozitat e karburanteve, dy ministri të pafuqishme ti zhvendosin në Porto Romano

Ervin KOÇI Megjithëse kanë përfunduar të gjitha afatet kohore, depozitat e karburantit që ndodhen në Portin detar të Durrësit janë akoma aty dhe në funksion të portë. Që në fillim të këtij viti ato duhet të ishin zhvendosur në pontilin e ri të Porto Romanos i bërë enkas për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.342Z

Ndalohen dy tifozë grekë pas ndeshjes Roma-Olimpiakos

Një grup tifozësh të skuadrës greke të Olimpiakosit, krijuan momente tensioni me policinë në portin e italian të Ankonës. Dy të ndaluarit pas identifikimit u lanë të lirë për t'u rikkthyer në Athinë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.669Z

Dyndje emigrantesh ne porte

Rritet fluksi i emigranteve qe kthehen ne atdhe per te kaluar pushimet.Ne portin e Durresit vetem gjate dites se sotme kane mberritur afro 4500 emigrante.Nderkohe fluksi pritet te rritet me tej ne ditet e ardhshme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.541Z

Durrës, stuhia bllokon në port mjetet e vogla

 DURRES - Shtrëngatat e shiut dhe era e fortë kanë sjellë vështirësi në ecurinë e punës në portin e Durrësit. Përballë kësaj situate meteorologjike anijet e tonazhit të vogël dhe të mesëm, kanë qëndruar të lidhura në molo, ndërkohë që të vetmet mjete që kanë lundruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.732Z

Mijëra emigrantë dynden në pikat kufitare me shqipërinë

Sipas të dhënava Departamenti i Kufirit dhe Migracionit, gjatë 24 orëve të fundit, fluksi i lëvizjes në pikat kryesore të kalimit kufitar rezulton ka pasur një rritje të ndjeshme. Kështu, në Kakavijë gjatë 24 orëve të fundit kanë hyrë në vendin tonë 12290 shtetas dhe 3612 mjete a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.647Z

Arrestohet biznesmeni Ruzi, kërkohej për mashtrim

09/04/2009  Denoncimi na mori mijëra euro DURRES- Policia kufitare në portin e Durrësit ka ndaluar dhe më pas ka arrestuar për llogari të drejtësisë shtetasin e quajtur Ajet Ruzi. Anëtari i dhomës së tregtisë dhe industrisë është vënë nën akuzën e mashtrimit, ndërsa Pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.913Z

Era e fortë nxjerr në cekëtinë një anije tregtare

Moti i keq ka paralizuar dje aktivitetin në Portin e Vlorës. Dy tragetet e linjës Vlorë-Brindisi nuk kanë mbërritur në orarin e përcaktuar, madje vetëm një nga dy traget ka arritur deri në Vlorë, me disa orë vonesë. Drejtues të Kapitanerisë së Portit thanë se deti i trazuar me inte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama