Rezultate te kerkimit per termin: +Portin

Total: 7674
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.969Z

Festat, dyndje emigrantësh në portin e Durrësit

Festat e nëntorit dhe afrimi i festave të fundvitit kanë rritur ndjeshëm numrin e emigrantëve që kthehen në vend nga vendet ku jetojnë dhe punojnë. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit nga Porti i Durrësit në vend kanë hyrë mbi 3 mijë pasagjerë dhe mbi 700 automjete. Ndërsa në dit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.969Z

Festat,fluks emigrantësh në portin e Durrësit

Festat e nëntorit dhe afrimi i festave të fundvitit kanë rritur ndjeshëm numrin e emigrantëve që kthehen në vend nga vendet ku jetojnë dhe punojnë. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit nga Porti i Durrësit në vend kanë hyrë mbi 3 mijë pasagjerë dhe mbi 700 automjete. Ndërsa në dit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.349Z

Pushimet, fluks emigrantësh në portin e Durrësit

Prej disa ditesh ne portin e Durresit ka filluar fluksi i kthimit te emigranteve per pushimet. Vetëm sot ne portin e Durresit kane mberritur 5 tragete, te cilet kane sjelle 5000 pasagjerë dhe rreth 1100 autovetura. Tragetet “Flaminia”, “Rigel”, “Arberia”, &ldquo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.950Z

Fluksi sezonal vonohen tragetet në portin e Durrësit

DURRES-Fillimi i sezonit veror ka shkaktuar ditën e sotme vonesa në mbërritjen e trageteve në Portin e Durrësit. Sot pritet të mbërrijne në Portin e Durrësit 4 tragete me 4 150 pasagjerë dhe 856 automjete të nisura nga Porti i Barit, Itali. Por nisja e fluksit sezonal turistik ka sjellë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.718Z

Ndalohen 3 shtetas afganene portin e Vlores

Gjate dites se sotme policia ka bere te mundur ndalimin e 3 shtetas afgane brenda nje kamioni qe transportonte bitum gjate kontrollit ne portin e Vlores.Mesohet se ata ishin te fshehur mes thaseve dhe jane konstatuar gjate kohes kur kamioni synonte te futej ne traget per te nisur lundrimin drejt sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.059Z

Krize ne portin e Durresit

Kriza ekonomiko-financiare ulet kembekryq duke u reflektuar dhe ne volumin e perpunimit te mallrave ne portin me te madh te vendit, ne Durres. Kriza duket se ka prekur ndjeshem sektorin e ndertimit ne vend dhe jo vetem ate. Kete e deshmojne jo vetem ata qe operojne ne kete sektor, por ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.709Z

Haxhinasto inspekton Portin e Durrësit: Përmirësim të shërbimeve

Rritja e nivelit të shërbimit ndaj qytetarëve përsa i përket transportit të mallrave dhe pasagjerëve ka qenë në fokus të vizitës së Ministrit të Transporteve, Edmond Haxhinasto, në Portin e Durrësit. Ai ka kërkuar rritjen e konkurencës dhe rishikimin e kontratave të atyre subjektev

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama