Rezultate te kerkimit per termin: +Portin

Total: 7674
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.426Z

Bllokohet lundrimi ne Portin e Vlores

brbrPrej disa ditesh situata ne portin e Vlores eshte e perkeqesuar Duke mos mjaftuar vetem problemet me dy tragetet konkurrente Red Star dhe Horizon per shkak te orarit te vendosur nga vete porti i Vlores kete te merkure  udhetimi nga Vlora drejt Brindisit eshte paralizuar  Per shkak te ngjar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.254Z

Stuhia, probleme në portin e Vlorës e Shëngjinit

Stuhia e mbrëmshme ka shkatuar probleme në përpunimin e trageteve edhe në portin e Vlorës. Dy tragete të linjës Brindizi-Vlorë janë ankoruar me vonesë. Në portin e Shëngjinit anijet e peshkimit pezulluan aktivitetin e tyre të peshkimit. VLORE-  Në portin e Vlorës moti i keq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:09.174Z

Nëndetësja turke, vizitë në portin e Durrësit

Rreth orës 09.00 në portin e Durrësit është ankoruar  një  nëndetëse turke, e cila sipas burimeve  nga Kapiteneria dhe Komanda e Forcave Detare do të qëndrojë për një vizitë  miqësore 3-ditore  në portin detar të Durrësit. Gjatë periudhës së qëndrimit janë parashiku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.556Z

Maqedonia: Duam Portin e Durrësit

Takimi dje midis ministrit të Ekonomisë, Nasip Naço dhe homologu maqedonas, Valon Saraçini Maqedonia kërkoi dje nga Ministria e Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës shqiptare lejimin e daljes së mallrave maqedonase në Portin e Durrësit. Deklarata erdhi nga ministri i Ekonomisë së Maqedo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.307Z

Skaner elektronik në Portin e Sarandës

SARANDE - Kontrolli i bagazheve në terminalin e udhëtarëve në Portin Detar të Sarandës kryhet tashmë me anën e një skaneri elektronik. Kjo pajisje që kap vlerën e rreth 39 mijë dollarëve është dhuratë e ambasadës amerikane. Një lehtësi më shumë për sigurinë dhe shpejtësinë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.012Z

Fluks udhëtarësh në Portin e Vlorës

Në ditët e para të gushtit ka pasur fluks udhëtarësh në Portin e Vlorës. Një numër i madh emigrantësh, që zgjedhin të kalojnë pushimet pranë familjeve, kanë populluar portin e jugut. Prej 21 korrikut, në Portin e Vlorës operojnë dy tragete të linjës Brindisi-Vlorë, ndërsa Kapit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.937Z

Bie fluksi ne Portin e Vlores

Administrata e Portit të Vlorës deklaron se gjatë korrikut pasagjeëet që kanë hyrë përmes kësaj pike kanë qenë 10 përqind më pak se vitin e shkuar. Shkaqet janë të shumta, ndërsa më kryesorja duket se &eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama