Rezultate te kerkimit per termin: +Portin

Total: 7674
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.937Z

Bie fluksi ne Portin e Vlores

Administrata e Portit të Vlorës deklaron se gjatë korrikut pasagjeëet që kanë hyrë përmes kësaj pike kanë qenë 10 përqind më pak se vitin e shkuar. Shkaqet janë të shumta, ndërsa më kryesorja duket se &eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.467Z

Shqiptarët, protesta në portin e Barit

Kamionistët: Po na prishen mallrat. Autoriteti Portual: Të martën zgjidhet situata Pakënaqësi dhe protesta të shqiptarëve në portin e Barit për shkak të problemeve në imbarkim. Mijëra persona e kanë kaluar fundjavën në portin detar të Barit në Itali në pritje të imbarkimit në tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.076Z

Durres, miratohet rruga paralele me Portin

Merr fund odiseja disavjeçare e ndërtimit të një rruge paralel me murin e portit, që e kërkonte bashkia e Durrësit dhe e kundërshtonte PD-ja në parlamentin e qytetit, duke sfiduar dhe ish-kryeministrin Sali Berisha. Maji është muaj i majmë për investime nga bashkia e Durrësit, tek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.720Z

Haxhinasto: Monitorim koncesioneve në portin e Durrësit

Të gjitha koncesionet e dhëna vitet e fundit do të monitorohen nga qeveria dhe treguesit e kompanive koncesionare do të përcaktojnë dhe të ardhmen e tyre. Gjatë një inspektimi të kryer në portin më të madh të vendit, ministri i Transporteve dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.969Z

Festat, dyndje emigrantësh në portin e Durrësit

Festat e nëntorit dhe afrimi i festave të fundvitit kanë rritur ndjeshëm numrin e emigrantëve që kthehen në vend nga vendet ku jetojnë dhe punojnë. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit nga Porti i Durrësit në vend kanë hyrë mbi 3 mijë pasagjerë dhe mbi 700 automjete. Ndërsa në dit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.969Z

Festat,fluks emigrantësh në portin e Durrësit

Festat e nëntorit dhe afrimi i festave të fundvitit kanë rritur ndjeshëm numrin e emigrantëve që kthehen në vend nga vendet ku jetojnë dhe punojnë. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit nga Porti i Durrësit në vend kanë hyrë mbi 3 mijë pasagjerë dhe mbi 700 automjete. Ndërsa në dit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.349Z

Pushimet, fluks emigrantësh në portin e Durrësit

Prej disa ditesh ne portin e Durresit ka filluar fluksi i kthimit te emigranteve per pushimet. Vetëm sot ne portin e Durresit kane mberritur 5 tragete, te cilet kane sjelle 5000 pasagjerë dhe rreth 1100 autovetura. Tragetet “Flaminia”, “Rigel”, “Arberia”, &ldquo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama