Rezultate te kerkimit per termin: +Portit

Total: 5753
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.950Z

Durrës, gjendet një kufomë pranë portit, nis hetimi

Policia e portit gjeti, sot paradite, një kufomë jashtë murit rrethues të portit në lagjen numër 1 të qytetit të Durrësit. Kufoma e seksit mashkull ishte veshur me kostum. Po punohet për identifikimin e viktimës si dhe të shkaqeve të vdekjes. DURRES- Një kufomë është gjetur pra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.103Z

Greqi, punetoret e portit te Pireut lene greven

Punetoret e portit te Pireut ne Greqi kane lene greven e tyre kunder dhenies me koncesion te portit me te madh te vendit nje sipermarrjeje kineze pas vendimit te nje gjykate e cila e cileson kontraten e firmosur para disa muajsh si te paligjeshme. Lajmi eshte njoftuar nga sindikata e pune

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.400Z

Durres degjese per thellimin e portit

brbrThellimi emergjent i basenit dhe kanalit hyres te portit ne Durres eshte nje investim mjaft i rendesishem qe i hap rruge ankorimit te anijeve me tonazh te larte ne portin me te madh te vendit Per ti paraprire ketij investimi Autoriteti Portual Durres ka zhvilluar seancen degjimore  me publiku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.778Z

Debat publik për ndërtimin e portit të peshkimit

Ka nisur me tension debati publik lidhur me ndrtimin e portit t ri t peshkimit n qytetin e Durrsit. Bashkia q ishte dhe organizatore e ksaj tryeze nuk kishte ftuar n takim prfaqsues t Shoqats s Peshkatarve, ka solli q n fillim irritimin e tyre. M pas kreu i Bashkis s Durrsit, Vangjush Dako paraqiti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.682Z

Drejt kontretizimit masterplani i portit të Vlorës

Konkretizimi i masterplanit të Portit të Vlorës, një projekt i përbashkët mes qeverisë shqiptare dhe italiane, mbetet prioriteti kryesor për 2009, pasi pritet zhvillimi i tenderit të hapur ndërkombëtar për përzgjedhjen e kompanisë, që do të marrë përsipër realizimin e tij. Drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.718Z

Punonjësi i Portit kapet me cigare

Pas sekuestrimit të cigareve kontrabandë, mbrëmjen e së dielës, policia ka arrestuar 54-vjeçarin, Edmond Ilia, banues në lagjen "Pavarësia" të Vlorës. Masa ndaj Ilias, punonjës në pilotinën (mjet lundrues që drejton tragetet gjatë ankorimit) "Shqiponja" të Portit të Vlorës është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.700Z

Durres humb jeten punetori i portit

Një person humbi jetën sot ndërsa punonte në kalatën e portit të Durrës. Artan Kalaja 38 vjec ra nga skela ndërsa punonte në kalatën lindore të portit më të madh të Shqipërisë. Policia ka shkuar në v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama