Rezultate te kerkimit per termin: +Portit

Meta: total 1000 / total_found 5747 / time 0.003 / keyword[0] portit / docs[0] 5747 / hits[0] 9294 /
No Pic available
  • 2018-11-28

Ukraina rikthen ligjin e luftës, reagon Rusia: Mund të rrisë tensionet

Rusia thotë se me vendimin për të futur në fuqi ligjin e luftës, Kievi mund të çojë në acarim të tensioneve në Ukrainën lindore. Moska reagoi lidhur me dekretin që nënshkroi Presidenti i Ukrainës dje për të vendosur ligjin e luftës, pasi Rusia mori nën kontroll tre anije ukrainas

Ishin futur në kamion për të kaluar kufirin ilegalisht, gjobë 6 personave
  • 2018-11-19

Ishin futur në kamion për të kaluar kufirin ilegalisht, gjobë 6 personave

Gjatë 24 orëve të fundit si rezultat i kontrolleve të shtuara janë kapur 6 shtetas të cilët tentuan të kalonin Portin e Durrësit duke iu shmangur kontrollit të dokumentacionit. Gjashtë shtetasit, të cilët rezultuan me probleme për të lëvizur në hapësirën Schengen  janë ndëshkua

No Pic available
  • 2018-11-16

Norvegjia jep 1.4 milionë euro për zhvillimin e sektorit detar

Shqipëria është e vendosur ti japë një shtysë zhvillimit të sektorit detar për tu futur në rrugën drejt një rritjeje të qëndrueshme. Projekti i quajtur “Zhvillimi i sektorit detar” i cili u prezantua sot në Tiranë, financohet nga Qeveria e Norvegjisë dhe zbatohet nga PNUD

No Pic available
  • 2018-11-07

Gjiknuri: Aeroporti i Vlorës do ndërtohet me çdo kusht

Nëse negociatat me Gjatë raportimit në Komisionin e Veprimtarisë Prodhuese ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri e cilësoi si mjaft të domosdoshëm për turizmin aeroportin e Vlorës. Për pasojë, ai tha se nëse bisedimet me konsorciumin turk nuk do të mbyllen,  qever

Tmerr në Marsejë, shemben dy pallate, nisin kërkimet nën rrënoja (VIDEO)
  • 2018-11-05

Tmerr në Marsejë, shemben dy pallate, nisin kërkimet nën rrënoja (VIDEO)

Tmerr kanë përjetuar banorët pranë rrugës d’Aubagne në Marsejë të Francës ku dy pallate janë  shembur në rrethana të pashpjegueshme, duke lënë pas një grumbull të madh rrënojash. Ndërtesat në fjalë, posaçërisht numri 60 dhe 80, ndodhen në lagjen popullore të Noailles,

Transporti liqenor, bashkëpunim ndërkufitar Shqipëri-Mal i Zi
  • 2018-11-01

Transporti liqenor, bashkëpunim ndërkufitar Shqipëri-Mal i Zi

Shqipëria dhe Mali i Zi do të kenë një tjetër lidhje transporti mes tyre. Bëhet fjalë për transportin liqenor në Liqenin e Shkodrës, përmes molit të Zogajt e Shirokës në Shkodër dhe Viropazarit në anën e Malit të Zi. Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, gjatë fjalës së tij në

Moti i keq, përmbyten rrugët në Durrës dhe Vlorë
  • 2018-10-30

Moti i keq, përmbyten rrugët në Durrës dhe Vlorë

Mjaftuan sërish pak minuta shi për të shkaktuar përmbytje në Durrës, ku paralajmërimet mund të vlejnë vetëm për anijet që lundrojnë në det, por jo për njerëzit në rrugët e shndërruar në lumenj. Në Durrës janë përmbytur edhe pjesërisht trotuare në kryqëzimet e lagjeve të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama