Rezultate te kerkimit per termin: +Portit

Meta: total 1000 / total_found 5747 / time 0.003 / keyword[0] portit / docs[0] 5747 / hits[0] 9294 /
Shkërmoqen 5.5 mln $, Duterte godet trafikantët e mjeteve luksoze (Video)
  • 2018-08-01

Shkërmoqen 5.5 mln $, Duterte godet trafikantët e mjeteve luksoze (Video)

Presidenti filipinez RodrigoDuterte të hënën udhëhoqi shkatërrimin publik të 68 automjeteve luksoze dhe tetë motorëve në Port Irene, duke ritheksuar angazhimin e tij për të luftuar kontrabandën nga trafikantët dhe korrupsionin. Në fjalimin e tij gjatë dënimit publik të kontrabandës

Dyndje në portin e Durrësit, mbërrijnë mijëra emigrantë e mjete
  • 2018-07-29

Dyndje në portin e Durrësit, mbërrijnë mijëra emigrantë e mjete

Porti i Durrësit po përballet me një fluks të jashtëzakonshëm pasagjerësh dhe mjetesh, që po hyjnë në vendin tonë. Kështu mëngjesin e sotëm kanë mbërritur pesë tragete, me rreth 5 mijë pasagjerë, 925 makina dhe 157 kampionë. Gjithashtu në darkë pritet një tjetër fluks, pasi d

Ndërpriten punimet për portin e jahteve, gërmimet nxorën artifakte
  • 2018-07-29

Ndërpriten punimet për portin e jahteve, gërmimet nxorën artifakte

Foto e marrë nga projekti i portit të jahteve në Kavajë Në fundjavë, kantieri i ndërtimit të një porti modern jahtesh në rivierën e bregdetit të Kavajës është i shkretë. Nuk lëviz këmbë njeriu. Makineritë e mjetet e rënda qëndrojnë pajetë, ndërsa trau i vendosur në Kalanë

Spanja duhet zbuluar, gjashtë plazhe për tre dete (Foto)
  • 2018-07-19

Spanja duhet zbuluar, gjashtë plazhe për tre dete (Foto)

Nga Atlantiku në Detin Cantabrian: nuk është vetëm Mesdheu për pushime Iberike Spanja e zhytjeve nuk përfundon në bregdetin e mrekullueshëm jugor dhe Balear: mrekulli të tjera ju presin në mesin e plazheve vullkanike të ishujve Canary, shtrirjen e madhe të rërës me pamje nga Atlantiku

Sazan, 50 turistë bllokohen nga moti i keq
  • 2018-07-17

Sazan, 50 turistë bllokohen nga moti i keq

Rreth 50 turistë të huaj dhe shqiptarë u shpëtuan në ishullin e Sazanit, ndërsa në ndihmë i ka ardhur anija e Flotës Detare të klasit “Iliria”. Sipas ministrisë së Mbrojtjes mes trusitëve të bllokuar ishin edhe disa korrespondentë të agjencive të huaja të lajmeve. ̶

U zhduk nga Durrësi, anija me kripë në arrati drejt Kroacisë
  • 2018-07-08

U zhduk nga Durrësi, anija me kripë në arrati drejt Kroacisë

Një ditë pas arratisë nga Porti detar i Durrësit dhe ujërat shqiptare, anija tregtare Sea Scanner vazhdon lundrimin drejt brigjeve kroate. Kapiteneria e Portit detar Durrës informoi se anija i është drejtuar Portit të Rijekës, në Kroaci, ku pritet të mbërrijë mëngjesin e së hënës,

Anija e zhdukur nga Durrësi kishte kapiten sirian dhe 6000 ton kripë (Detaje)
  • 2018-07-07

Anija e zhdukur nga Durrësi kishte kapiten sirian dhe 6000 ton kripë (Detaje)

Një anije tregtare me kapiten sirian dhe ekuipazh egjiptian theu sigurinë portuale, duke vënë në diskutim edhe funksionimin e radarëve. Anija Sea Scanner, që hyri në portin e Durrësit që më 23 qershor, me një ngarkesë prej 6000 ton kripë, u largua në mënyrë klandestine në orët e p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama