Rezultate te kerkimit per termin: +Portret

Total: 1874
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.035Z

Basha si Enveri, portret gjigand në zyrën e PD-së

Kjo foto është marrë në një nga zyrat e Partisë Demokratike në Tiranë gjatë një takimi. Siç shihet fotoja e Bashës është e përmasave të jashtëzakonshme duke sjellë ndërmend fotot e diktatorit Hoxha që kishin thuajse të njëjtën prerje. Foto e publikuar nga Dita tregon se të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.517Z

Ardit Gjebrea publikon portret familjar |FOTO

Transmetuar më 25.12.2015 - 11:56 Prezantuesi dhe këngëtari Ardit Gjebrea i ka kaluar Krishtlindjen pranë familjes së tij. Për miqtë dhe ndjekësit në rrjetet sociale ai ka publikuar një portret familjar, ku ka dalë bashkÃ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.463Z

Shpallet fituesi i konkursit "Portret Psikologjik"

Studentët e Universitetit të Arteve të Bukura kanë gjetur një mënyre të veçantë për të ekspozuar punimet e tyre duke u motivuar edhe me konkurimin mes tyre të sponsorizuar nga AMC. Ekspozita "Atelie 2012" i ka dhën&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.454Z

Nje portret imbretereshes Beatrixshitet 409 mije euro

HAGEuml- Nje portret i mbretereshes Beatrix e Holandes i realizuar nga piktori amerikan Andy Warhol ne vitin 1985 u shit 409 000 euro sot ne Amsterdam deklaroi shtepia e ankandit Christies. Portreti u shit per 409 000 euro ne ankandin e fondacionit Triton e cila organizon ekspozita deklaroi Maarten

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.176Z

Kate Middleton me portret zyrtar

Dukesha e Kembrixhit, Kate Middleton nga mëngjesi i sotëm është bërë me portret zyrtar, që është një traditë shekullore e familjes mbretërore.   Për realizimin e portetit te Kate, që iu bashkua kësaj familje pas martes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.716Z

Skënderbeu, një portret i panjohur në arkivin e Sienës

Një fotografi, në të cilën paraqitet portreti i Heroit Kombëtar të Shqiptarëve, Gjergj Kastrioti Skënderbeut, e punuar në shek. XVI, është zbuluar së fundi në arkivat e shtetit fqinj të Italisë. Fotografia paraqet një kupë porcelani, mbi të cilën është vizatuar portreti i Heroit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.737Z

PORTRET Viktor Orban, ish-disidenti antikomunist, autokrat apo hero i kombit?

Nga Isabelle Le Page AFP Autokrat apo hero i kombit? Një gjë është e sigurt, Viktor Orban , i cili do të jetë edhe për katër vite në krye të Hungarisë, sipas rezultateve të zgjedhjeve, ka drejtuar vendin me një dorë të hekurt që prej vitit 2010 dhe e ka polarizuar rreth vetes s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama