Rezultate te kerkimit per termin: +Posam

Meta: total 124 / total_found 124 / time 0.000 / keyword[0] posam / docs[0] 124 / hits[0] 166 /
No Pic available
  • 2010-08-27

Berisha: Gazi, alternativë ekonomike për konsumatorët

Harta për rezervat e gazit natyror në Shqipëri Qeveria miraton rregullat e lejeve për ndërtimin e tubacioneve të gazit. Baza ligjore do të ndihmojë në realizimin e projekteve të mëdha <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li

No Pic available
  • 2010-08-27

Ja memoriali i Nënë Terezës

Prezantohet projekti I diskutuar pr muaj t tr, projektideja pr ngritjen e memorialit t bamirses shqiptare sht prezantuar dje n 100-vjetorin e lindjes. Do t ngrihet te “Kolonat”, do t jet nj ndrtes trekatshe me gjasht hapsira kushtuar prezantimit e promovimit t jets dhe veprs s Nn Terezs

No Pic available
  • 2010-08-27

Librat shkollorë, si barnat, të gjitha me pullë sigurie

INTERVISTA Flet kshilltari i ministrit t Arsimit dhe Shkencs, Jovan Kristiqi Tri dit pas nisjes s shprndarjes s librave n shkolla, prve ndryshimit t vendit t “tregtimit” t teksteve, 2010-a ka prfshir edhe risi t tjera. Kt vit, shtpit botuese kan marr prsipr edhe shprndarjen e librit nga

No Pic available
  • 2010-08-26

Ekstradohet në Serbi i dënuari për vrasjen e Kryeministrit Gjinxhiç

Pjestari i Klanit t Zemunit, Sretko Kalini, i fundmi i bands Kroacia ka ekstraduar tek autoritetet n Serbi, Sretko Kaliniin, i dnuar n munges nga drejtsia serbe me 30 vjet burgim pr pjesmarrje n vrasjen e ish-kryeministrit t Serbis, Zoran Gjingji. Ai u soll nga Kroacia n Beograd me nj avion t posam

No Pic available
  • 2010-08-26

Shenjtorja e dhimbjes në Muzeun Kombëtar

Ekspozita Holli i Muzeut Historik Kombtar i sht kushtuar trsisht Nn Terezs. Ekspozita e titulluar “Shenjtorja e dhimbjes” propozon nj rrugtim fotografik, filmik dhe prmes objekte personale n jetn dhe veprn e bamirses me origjin shqiptare. E konceptuar sipas nj forme t re grafike, pjes e

No Pic available
  • 2010-08-24

Tatimet, me zyra të reja shërbimi

Biznes Administrata tatimore sht duke futur nj model t ri shrbimi ndaj tatimpaguesve. N kuadr t projektit mbshtets t financuar nga qeveria amerikane (programi USAID), Drejtoria e Prgjithshme e Tatim-Taksave ka vendosur ta nis zbatimin e projektit n fillim me degn rajonale t Tirans, duke hapur nj sp

No Pic available
  • 2010-08-24

Të persekutuarit, pension të posaçëm nga buxheti i shtetit

T persekutuarit gjat regjimit komunist, ata q kan arritje t dallueshme n fusha t ndryshme t shkencs, kulturs, letrsis, artit etj, prfitojn pension t posam nga buxheti i shtetit. Ndryshe nga pensionet e tjer propozimi pr dhnien e ktij prfitimi bhet nga organe t pushtetit vendor dhe ai lokal. Sipas Zv

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama