Rezultate te kerkimit per termin: +Posam

Meta: total 124 / total_found 124 / time 0.000 / keyword[0] posam / docs[0] 124 / hits[0] 166 /
No Pic available
  • 2010-04-14

Gjobë dhe burg kur nuk paguan gjobën

Projektligji, rastet kur përbëjnë kundravajtje Qeveria detyron shkelsit e akteve administrative q t paguajn gjobat, n t kundrt ndaj tyre vendoset nj tjetr gjob ose prfundon n burg. Ky sht thelbi i projektligjit “Pr kundravajtjet administrative” i mbrritur tashm n Ku

No Pic available
  • 2010-04-07

Nishani: Në qershor nis nga puna përmbarimi privat

Ministri i Drejtësisë shpjegon funksionimin e këtij shërbimi të ri, sa licenca do të jepen N Ministrin e Drejtsis u zhvillua dje konkurrimi pr prmbarues privat, nga ku 65 kandidat iu nnshtruan testimit me shkrim. Por, jo t gjith fituesit do t marrin licenc, pasi dhnia e lic

No Pic available
  • 2010-04-07

Biznesi, 90% deklaron tek Tatimet në mënyrë elektronike

Librat e shitjet e blerjes, biznesi i madh raporton on-line tek Tatimet Bizneset q prfshihen n skemn e TVSH-s dhe tatimit mbi fitimin jan t detyruara, q t mbajn libra t posam pr t regjistruar n t do shitje dhe blerje q kryejn, t cilat duhen raportuar m pas pran organeve tatimore.

No Pic available
  • 2010-04-06

"Akademia e Yjeve", starton sot transmetimin Live në Digitalb

Nis t hnn n mbrmje, transmetimi 24 or live n kanalin e posam n Digitalb “Akademia e Yjeve”, t cilit do t’i paraprij, nj spektakl i veant. Ky spektakl, i hap rrugn konkurrimit pr t przgjedhur 16 konkurrentt m t fort q do t synojn finalen e madhe t ktij edicioni, i cili do t zgjas a

No Pic available
  • 2010-04-04

Prifti: Energjia, një sportel për 60 leje

Ministri publikon procedurat për licencat energjitike. Nj ndr sektort q po shihet me interes nga investitort, shqiptar e t huaj, sht ai i energjis elektrike. Interesi i tyre n rritje nxiti qeverin t krijonte nj sportel t posam pr dhnin e licencave pr t shfrytzuar burimet alternat

No Pic available
  • 2010-04-02

Qeveria, universitet për kualifikimin e administratës

Berisha, porosi Tafajt dhe Bashës: Gjeni modelin më të mirë! Antarsimi i plot i Shqipris n Bashkimin Evropian domosdoshmrish krkon edhe nj administrat publike t aft profesionalisht. N shrbim t ksaj, qeveria shqiptare ka vendosur t ngrej vitin e ardhshm nj universitet t posam

No Pic available
  • 2010-04-02

Matura, nis aplikimi për të diplomuarit jashtë vendit, dokumentet

Afati i pranimit të dokumenteve, një javë. Dokumentacioni paraqitet në Ministrinë e Arsimit T gjith ata q kan prfunduar shkolln e mesme jasht vendit dhe dshirojn t vijojn studimet e larta n Shqipri, duhet t paraqesin dokumentacionin prkats n Ministrin e Arsimit brenda dats 1

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama