Rezultate te kerkimit per termin: +Posam

Meta: total 124 / total_found 124 / time 0.000 / keyword[0] posam / docs[0] 124 / hits[0] 166 /
No Pic available
  • 2010-08-24

Të persekutuarit, qeveria u siguron pension të posaçëm

Përcaktohen kriteret e përfitimit të pensionit T persekutuarit gjat regjimit komunist, ata q kan arritje t dallueshme n fusha t ndryshme t shkencs, kulturs, letrsis, artit etj., prfitojn pension t posam nga buxheti i shtetit. Ndryshe nga pensionet e tjera, propozimi pr dhnien e

No Pic available
  • 2010-08-23

PD: Komision hetimor për aferat e Ramës

Boçi: Rama të pranojë hetimin e pasurisë PD-ja paralajmron ngritjen e nj komisioni t posam parlamentar pr zbardhjen e aferave korruptive t kryebashkiakut Edi Rama. N emr t Partis Demokratike, deputeti Luiano Boi krkoi dje nga kryetari i Partis Socialiste t reagoj pr akuzat q i

No Pic available
  • 2010-08-22

ISSH: Si përfitohet pensioni i posaçëm shtetëror

Udhëzimet e ISSH-së për plotësimin e kritereve Prve pensionit q u takon qytetart mund t prfitojn edhe pension t posam shtetror. Institut i Sigurimeve Shoqrore ka publikuar kategorit e personave q mund t prfitojn kt pension si dhe dokumentet e nevojshme. Bazuar n kriteret e ve

No Pic available
  • 2010-08-21

Pensionet për merita të veçanta, kriteret për ta përfituar

Instituti i Sigurimeve Shoqrore: Ky lloj prfitimi po vjen drejt “zhdukjes” Pensioni pr merita t veanta sht pensioni i caktuar sipas ligjit “Pr Sigurimet Shoqrore n Republikn e Shqipris” dhe paguhet nga organet e sigurimeve shoqrore, derisa prfituesi t vdes. Sot pensioni pr me

No Pic available
  • 2010-08-21

Akuzat e opozitës provokojnë padi penale në Gjykatën e Lartë

Reagimi Selmanllari depoziton krkesn. Baraj: Presim prballjen me drejtsin Seria e akuzave t opozits socialiste q kan krijuar shtjen “Vokshi” ka provokuar nj padi penale n Gjykatn e Lart. Nj nga personat e prmendur n daljet e prditshme pr shtyp t PS, biznesmeni Rrahman Selmanllari, ka au

No Pic available
  • 2010-08-21

Qeveria harron shpërblimin e fëmijëve të porsalindur

Bashkit e Qarkut t Fierit nuk kan fond q nga viti 2008. Ministria e Brendshme nuk jep asnj sqarim Fmijt e lindur n qytetin e Fierit nga janari i vitit 2008 e deri m sot nuk kan marr shprblimin e vendosur me ligj, ndrkoh q Ministria e Brendshme zvarrit lvrimin e fondit. Ndrsa numri i nnave t reja vj

No Pic available
  • 2010-08-20

Haga nis hetimet ndaj Carla del Pontes

Ish-kryeprokurorja akuzohet se ka krcnuar dshmitart dhe ka dhn ryshfet Carla del Ponte, ish-kryeprokurorja e Gjykats Ndrkombtare pr ish-Jugosllavin, personi q drgoi pas hekurave t burgut disa nga drejtuesit e luftrave n Ballkan, do t hetohet rreth akuzave se ka lejuar friksimin dhe dhnien e ryshfete

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama