Rezultate te kerkimit per termin: +Posam

Meta: total 124 / total_found 124 / time 0.000 / keyword[0] posam / docs[0] 124 / hits[0] 166 /
No Pic available
  • 2010-08-20

EULEX: Për vizitat e zyrtarëve serbë vendos Prishtina

Misioni i BE-s Ndrkombtart theksojn se krert e Prishtins kan autoritet absolut Vendimi i Prishtins zyrtare q zyrtarve t lart serb t’u ndalohet n t ardhmen q t hyjn n Kosov, nse ata i keqprdorin vizitat e tyre atje pr qllime provokuese politike, ka ngjallur paknaqsi t madhe tek autoritetet e l

No Pic available
  • 2010-08-20

Shpallen fituesit e Maturës, APRIAL verifikon të dhënat

Kt vit do t ket vetm spostim t lists, nga pikt m t larta te pikt m t ulta Listat paraprake t fituesve n fakultetet e vendit pritet t afishohen n mes t muajit shtator. E megjithat pas ksaj, do t ket edhe nj list t dyt fituesish, e cila do t jet prfundimtare dhe do t prcaktoj saktsisht emrat e kandida

No Pic available
  • 2010-08-19

Beogradi këndon tore: Asnjë njohje e re për Kosovën

Lvizja Ministri i Jashtm Jeremi i jep fund misionit pr lobimin e rezoluts s re n OKB Shefi i diplomacis serbe, Vuk Jeremi, i dha fund misionit t tij dyjavor n Nju Jork, ku ai, n selin e OKB-s, loboi pr projektrezolutn serbe mbi Kosovn, t ciln Asambleja e Prgjithshme e OKB-s pritet q ta shqyrtoj n g

No Pic available
  • 2010-08-18

Pensioni i veçantë i pleqërisë, kategoritë që e përfitojnë

Dokumentet pr pensionin e nnave me shum fmij dhe invalidve Nnat me shum fmij, por edhe personat q kan mbetur invalid kan prfitojn pension t posam pleqrie. Kt pension kan t drejt ta prfitojn personat q kan periudha sigurimi, kur plotsojn moshn 50 vje, ku kan 30 vjet periudh sigurimi, jan trhequr nga

No Pic available
  • 2010-08-17

Statusi brenda vitit? Qeveria, pyetësorë për qytetarët

Numri total i votave deri tani është 445 Paralel me testimin q BE-ja po i bn Shqipris prmes pyetsorit t dorzuar n Bruksel pr statusin e vendit kandidat, qeveria shqiptare ka gjetur nj mnyr t re pr t testuar veten. Ajo u sht drejtuar qytetarve me nj pyetsor t thjesht me 3 pyetje

No Pic available
  • 2010-08-15

Që çifti të mos kthehet në një bombë shpërthyese

Pr funksionimin e mir t nj lidhjeje mes nj mashkulli dhe nj femre ka shum mnyra dhe sekrete: besnikria, nj mirkuptim kimik seksual, nj prkujdesje e vazhdueshme pr marrdhnien, shkmbimi i prvojave. Shkenca fut ktu edhe AND-n e personave far e bn t fort nj marrdhnie? Kjo sht nj pyetje q shtprej shekujs

No Pic available
  • 2010-08-14

Emigrantët shqiptarë do të votojnë në zgjedhjet e nëntorit në Greqi

Në muajin nëntor do të mbahen për herë të parë zgjedhjet vendore pas kalimit të ligjit të ri që u lejon emigrantëve të votojnë në zgjedhjet lokale. Kush përfiton Nj ndryshim rrnjsor q bn ligji i ri grek pr emigracionin, ka t bj me t drejtn e vots. Sipas ligjit, t g

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama