Rezultate te kerkimit per termin: +Posam

Meta: total 124 / total_found 124 / time 0.000 / keyword[0] posam / docs[0] 124 / hits[0] 166 /
No Pic available
  • 2010-08-14

GJND, pa zgjidhje për Kosovën

Analiza Gjykata Ndrkombtare sht organi m i rndsishm i drejtsis s bashksis ndrkombtare. Gjykimi i saj sht udhrrfyes edhe pr shtje delikate politike dhe ka influenc vendimtare ndaj zhvillimeve t mtejshme t s drejts ndrkombtare. Tani kjo gjykat, n nj vlersim pr Asamblen e Prgjithshme t OKB-s konstatoi

No Pic available
  • 2010-08-14

Kryepeshkopi Janullatos: Drejtësi në këtë situatë kritike

Deklarata Kisha Ortodokse reagon pr vrasjen, si nuk kakurr ndonj komunitet fetar n vend Vdekja e Aristidh Gums nuk ka vonuar t krijoj klim politike n Himar dhe m gjer. Ngjyra nacionaliste pas humbjes s jets s qytetarit himarjot sht “legjitimuar” edhe nga deklarimi i djeshm pr shtyp i kr

Nëntë vjet nga marrëveshja e Ohrit
  • 2010-08-13

Nëntë vjet nga marrëveshja e Ohrit

9 vjet me pare u nnshkrua Marrveshja e Ohrit me t ciln iu dha fund konfliktit n vitin 2001 ne Maqedoni dhe u vendos korniza pr bashkjetes ndretnike dhe perspektiv euroatlantike. Edhe nnt vjet pas ksaj, Marrveshja e Ohrit edhe m tej e ka prkrahjen e bashksis ndrkombtare dhe t pjess m t madhe t partiv

No Pic available
  • 2010-08-13

Qeveria beson tek UFO-t. Urdhëron regjistrimin e të gjitha fakteve

Brazil Qeveria braziliane u ka dhn nj urdhr zyrtar forcave t armatosura q zyrtarisht t regjistrojn dolloj fakti n lidhje me pamjet e objekteve fluturuese t paidentifikuara ose si quhen ndryshe UFO. Nj dekret i posam qeveritar urdhron t gjith pilott ushtarak dhe civil, si dhe kontrollort e trafikut

No Pic available
  • 2010-08-13

Kurse leximi, si alternativë e burgut

Shteti amerikan i Teksasit, q njihet pr numrin e madh t personave q mban n burgjet e tij, mund t duket si nj vend shum konservator, prej t cilit nuk do t dalin kurr ide liberale, pr m tepr kur bhet fjal pr burgjet. Por kur Mitchell Rose u dnua pr trafik droge, me 60 vjet pas hekurave, at, n vend q t

No Pic available
  • 2010-08-12

Pa zgjidhje Beograd-Prishtinë, BE, e mbyllur

Ish-ndrmjetsi i BE-s n bisedimet pr statusin e Kosovs, ambasadori gjerman Wolfgang Ischinger, paralajmron n nj intervist pr BBC-n se pa nj zgjidhje politike midis Beogradit dhe Prishtins, dyert e BE-s do t mbeten t mbyllura pr Serbin dhe Kosovn. Ambasadori Ischinger tha se B

No Pic available
  • 2010-08-12

Investimet, Shqipëri-Liban, Komision të përbashkët

Shqipria dhe Libani intensifikojn prpjekjet pr shtimin e investimeve. Zvendskryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta, takoi dje n Liban, homologun Ali Hussein Al Chami. Gjat takimit, t dy homologt shkmbyen mendime pr rritjen e mtejshme t bashkpunimit dypalsh, i cili

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama