Rezultate te kerkimit per termin: +Posam

Meta: total 124 / total_found 124 / time 0.000 / keyword[0] posam / docs[0] 124 / hits[0] 166 /
No Pic available
  • 2010-08-11

Përfituesit nga legalizimet, sot skadon afati për kërkesat

Skadon sot afati q qeveria kishte vn n dispozicion t ish-pronarve, trualli i t cilve sht zn nga ndrtime t ndrtuara ilegalisht, por q tashm kan fituar t drejtn e legalizimit. Pas nj vendimi t qeveris, q nga data 12 korrik pran Agjencis s Kthimit t Pronave mund t paraqitej do pro

No Pic available
  • 2010-08-10

KKP, 45 ditë afat për shqyrtimin e kërkesave

Agjencia pr Kthimin dhe Kompensimin e Prons ka n dispozicion 45 dit afat pr verifikimin e legjitimitetit t krkuesit pr do krkes pr kompensimin e prons si dhe kontrollon dokumentacionin e paraqitur nga subjekti prfitues. Njkohsisht, do t verifikohen t dhnat e tjera t nevojshme pra

No Pic available
  • 2010-08-10

Turistët dhe bizneset në Orikum: Jemi të kënaqur!

Pr t prekur m nga afr problematikn e investitorve si dhe pr t’u njohur m drejtprsdrejti me opinionin e turistve, ministri i Turizmit dhe Kulturs, Ferdinand Xhaferaj, ka vizituar vijn bregdetare Radhim - Orikum. Bashk me stafin e tij, ditn e diel, ministri sht shoqruar dhe n

No Pic available
  • 2010-08-03

Baret dhe restorantet, aplikim në DSHP për librezat e shëndetit

Drejtoria e Shndetit Publik ka pezulluar shprndarjen e librezave shndetsore nga inspektort e saj pr punonjsit e restoranteve, bareve apo atyre q tregtojn produkte t akulloreve. Mhill Gecaj thot se me nj udhzim t posam sht ngritur nj struktur e re q do t merret me pajisjen e libre

No Pic available
  • 2010-07-24

Antimafia, dalin në ankand pasuritë e konfiskuara

Qeveria përcakton procedurat e vlerësimit të pasurive të konfiskuara Qeveria nxjerr n ankand t gjitha pasurit e konfiskuara si pasoj e zbatimit t ligjit “Pr parandalimin dhe goditjen e krimit t organizuar dhe trafikimit nprmjet masave parandaluese kundr pasuris”. Z

No Pic available
  • 2010-07-21

Lulzim Basha: Ja si i plotësuar 3 kushtet për vizat

Hetimi, bashkëpunimi me prokurorinë, maksimal Shqipria i ka prmbushur plotsisht 3 kriteret shtes t prcaktuara nga Komisioni Evropian pr liberalizimin e vizave. Konfirmimi sht dhn nga ministri i Brendshm, Lulzim Basha, gjat seancs dgjimore t zhvilluar dje n Komisionin e Ligjeve.

No Pic available
  • 2010-07-17

Meta: Thellim marrëdhënieve me Kazakistanin

Shqipria dhe Kazakistani bien dakord pr intensifikimin e bashkpunimit ekonomik, por edhe n planin e organizatave ndrkombtare. Zv.kryeministri dhe ministr i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, u prit dje n Almati nga Sekretari i Shtetit dhe ministr i Punve t Jashtme t Kazakistanit, z.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama