Rezultate te kerkimit per termin: +Posam

Meta: total 124 / total_found 124 / time 0.000 / keyword[0] posam / docs[0] 124 / hits[0] 166 /
No Pic available
  • 2010-07-13

Lista e re, ushtria shet 747 prona, Prifti i privatizon

Imami: Pronat do të nxirren në ankand Ministria e Mbrojtjes nxjerr n ankand 747 prona n pronsi t saj, t cilat i kalojn pr privatizim Ministris s Ekonomis. Ministri i Mbrojtjes, Arben Imami, prmes nj daljeje publike bri dje t qart se kto prona do t jen n shitje me nj procedur t r

No Pic available
  • 2010-07-10

Biblioteka Kombëtare, kur lexonin bujarët shqiptarë

Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, e themeluar në korrikun e 1920-s, si institucion i parë shtetëror, publik e laik Kur dija pr shqiptart ka qen zotruese dhe pasioni pr librat sht par si shtje trashgimie!? Nse i referohemi zyrtarisht shtetit shqiptar, institucionet bibl

No Pic available
  • 2010-07-06

Grafiku, nisin dhurimet nga stafi i ministrisë

Ka filluar zbatimi i planit t masave t marra nga Ministria e Shndetsis pr sigurimin e rezervave t gjakut gjat sezonit t vers. Kan qen punonjsit e ksaj ministrie, t cilt kan dhuruar gjak, pasi gjat muajve t vers do t jet personeli shndetsor ai q do t dhuroj gjak, pr t ndihmuar kon

No Pic available
  • 2010-06-30

Meta: Rama, bllokim të qëllimshëm reformës zgjedhore

Kreu i Lvizjes Socialiste pr Integrim, Ilir Meta, akuzoi kryesocialistin Edi Rama si bllokues t reforms zgjedhore me qllimin e vetm pr t cenuar standardet e zgjedhjeve t ardhshme. Sipas Mets, vonesa e kreut t PS-s pr ndryshimin e Kodit Zgjedhor dshmon qartazi alibin e Rams pr

No Pic available
  • 2010-06-29

Meta: Rama po bllokon reformën zgjedhore

Kreu i Lvizjes Socialiste pr Integrim Ilir Meta ka akuzuar kryesocialistin Edi Rama si bllokues t reforms zgjedhore. Sipas Mets, vonesa e kreut t selis roz pr ndryshimin e Kodit Zgjedhor dshmon qartazi alibin e Rams pr t bojkotuar zgjedhjet lokale. Kt deklarat zoti Meta e bri gjat mbledhjes s Komisi

No Pic available
  • 2010-06-26

Shterimi i krizës që s'qe

Kriza “e shpikur” 10 muaj m par nga opozita, vetm dy muaj pasi ishte shpallur rezultati i zgjedhjeve parlamentare t qershorit dhe pasi Edi Rama ishte rizgjedhur me m shum se 90 pr qind t votave n krye t partis m t madhe n opozit, tashm po shteron. Pasi u prdorn t gjit

No Pic available
  • 2010-06-25

Daul: Në Strasburg palët nuk paraqitëm asnjë draft

Ndërkombëtarët, asnjë dokument për palët Kreu i Partive Popullore Evropiane, Joseph Daul, mbrriti n Tiran q t konstatoj funksionimin e demokracis dhe q t shoh nga afr realitetin e thellimit t reformave. Gjat konferencs s prbashkt me Kryeministrin Sali Berisha, ai informoi d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama