Rezultate te kerkimit per termin: +Posam

Meta: total 124 / total_found 124 / time 0.000 / keyword[0] posam / docs[0] 124 / hits[0] 166 /
No Pic available
  • 2010-06-12

Shefat e klinikave do të zgjidhen me konkurs ndërkombëtar

Task-forca diskuton për rekrutimin e pedagogëve të rinj në Fakultetin e Mjekësisë Reformimi i sistemit shndetsor do t nis nga Fakulteti i Mjeksis. Duke filluar nga viti tjetr, kurrikulat e lndve q studiohen n dy vitet e fundit, krahas lndve t detyruara do t ket, edhe lnd me

No Pic available
  • 2010-06-12

Prespa në rrezik, Shkencëtarët: Po zhduket liqeni i madh; moçalishte i vogli

Ministri Mediu: Çështja duhet të zgjidhet. Rektori Kule: Studime të këtij lloji, ogur i mirë për shkencën shqiptare N tre dhjetvjeart e fundit, Liqeni i Madh i Presps ka humbur 1/6 e ujrave t tij, duke vendosur n rrezik vet ekzistencn e tij funksionale dhe t ekonomis n zon

No Pic available
  • 2010-06-09

Falja, mazhoranca dhe opozita gjejnë konsensusin e parë

Opozita: Jo falje për personat juridikë Komisioni i Ligjeve ka kaluar n unanimitet projektligjin “Pr faljen” sjell n Kuvend nga Ministria e Drejtsis. Mazhoranca dhe opozita jan trsisht dakord q nj ligj i posam t prcaktoj procedurn e plot dhe kriteret pr dhnien e fal

No Pic available
  • 2010-06-02

Liberalizimi i vizave dhe përpjekjet e dështuara të Ramës

N politik sht i njohur slogani i utilitaristve dhe filozofve t shquar t moralit: “Lumturin m t madhe pr numrin m t madh t njerzve”. Ideja themelore ktu sht se politika veprimet dhe praktikat e njerzve duhet t’i vlersoj, n fund t fundit, nprmjet prirjeve t tyre pr t rritur mirqe

No Pic available
  • 2010-05-29

Matura Shtetërore, korrigjim i dyfishtë për testet, nuk do të ketë rikorrigjim

Këtë vit, për herë të parë, korrigjimi do të zhvillohet i shpërndarë në qendra të ndryshme dhe do të korrigjohen dy herë të gjitha testet, por pa të drejtë rikorrigjimi në raste ankesash Ndryshimi thelbsor kt vit n Maturn Shtetrore sht se t gjitha provimet tashm n

No Pic available
  • 2010-05-23

Komisioneri Fule: Ja marrëveshja verbale e Strasburgut

Komisioneri për Zgjerim, nëpërmjet zëdhënëses së tij, tregon për standard për përfundimet e darkës së punës Tryeza dshtoi, nuk u arrit nj marrveshje. Ky ishte perceptimi i par q mbrriti n Tiran q nga Strasburgu ku pas m shum se 5 or n nj dark pune, Sali Berisha dhe E

No Pic available
  • 2010-05-20

Hyn në fuqi ligji për marrjen e nënshtetësisë greke, në shtator aplikimet

Kush përfiton nga rregullat e reja, procedurat Ligji q u jep t drejtn dhe thjeshtzon procedurat pr emigrantt n Greqi q t marrin nnshtetsin greke, hyri dje n fuqi, sipas mediave t shtetit fqinj. Ndrkaq, n fillim t muajit shtator do t nisin procedurat e pranimit t dokumenteve nga a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama