Rezultate te kerkimit per termin: +Posam

Total: 117
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.348Z

Kakavij: Sekustrohet 1 ton Kabanis; N pranga shoferi i kamionit

1 ton kababis Sativa sht sekuestruar n dogann e Kakavijs. Sasia rekord e kohve t fundit sht gjendur n pjesn e fundit t kabins s kamionit me targ TR4261 B. Organet kopetente kan vn n pranga shoferin e automjetit Isuf Duka. Sipas burimeve hetimore nga vendngjarje msohet se kamioni ishte nisur nga Kava

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.785Z

Gjobë dhe burg kur nuk paguan gjobën

Projektligji, rastet kur përbëjnë kundravajtje Qeveria detyron shkelsit e akteve administrative q t paguajn gjobat, n t kundrt ndaj tyre vendoset nj tjetr gjob ose prfundon n burg. Ky sht thelbi i projektligjit “Pr kundravajtjet administrative” i mbrritur tashm n Ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.345Z

Meta me kreun e FMN-s, diskutohet situata n KESH dhe investimet publike

Kryetari Lvizjes Socialiste pr Integrim Ilir Meta zhvilloi sot nj takim me Shefin e Misionit t posam t FMN-s n Shqipri, z.Gerwin Bell, i cili shoqrohej nga prfaqsuesja e prhershme e misionit t FMN n Tiran, Ann Margaret Westin. Gjat ktij takimi Meta dhe Bell diskutuan gjersisht pr situatn ekonomike n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.840Z

Reforma Zgjedhore; Delegacion i ODIHR-it n Tiran

Pas situats s krijuar lidhur me deklaratat e liderve partiak pr shtjen e Reforms Zgjedhore, ODIHR ka drguar nj delegacion t posam n Tiran. Krert e partive t vogla kant ditur pr media se do t takohen m prfaqsuesit e ODIHR-t pr tt ditur shqetsimin e tyre. Sipas liderve t partive t vogla, PD e PS po mo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.658Z

Shkodër, vritet polici rrugor. Në kërkim autorët

Nj polic rrugor u vra n krye t detyrs, ndrsa po udhetonte nga fshati Re i Malsis s Madhe drejt Shkodres. Vrasja ndodhi rreth ors 02. 20 minuta t s diels. Inspektori Kole Ndreshaj, 41 vjec, ishte punonjs i policis s Njsis Rajonale t Qarkullimit Rrugor Shkodr. Viktima u gjet i pajet sot n mngjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.778Z

Dialog BE-Kosovë për vizat

Zdhnsja e Komisionit Evropian n Kosov, Maja Pavlovi ka paralajmruar nj fillim t mundshm t dialogut ndrmjet Brukselit dhe Prishtins pr procesin e liberalizimit t vizave. N nj intervist dhn pr BBC n shqip, Pavlovi sqaroi se aspektet teknike q lidhen me regjimin e vizave do t jen vetm nj nga temat q d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.544Z

Plazhi i Llamanit si "Foto e Javës" në Nju Jork Times

Fotoja është publikuar në rubrikën Travel, A Guide to Intelligent Travel (Guidë për një udhëtim inteligjent). Gazeta prestigjioze amerikane, “New York Times” n faqen e saj n web www.nyt.com ka publikuar foton e plazhit t Llamanit, duke e cilsuar at si &ldquo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama