Rezultate te kerkimit per termin: +Pra

Meta: total 1000 / total_found 101729 / time 0.039 / keyword[0] pra / docs[0] 101729 / hits[0] 174927 /
E ardhmja e Rey Manaj në Gjermani?
  • 2017-06-20

E ardhmja e Rey Manaj në Gjermani?

E ardhmja e Rey Manajt do të jetë larg Interi, skuadër që zotëron kartonin e futbollistit shqiptar. Menaxheri i 20-vjecarit lushnjar, Alberto Fotnana ka zbuluar për mediat italiane se sezonin e ardhshëm klienti i tij do të luajë jashtë Italisë, ku do të mund të gjejë qetësinë dhe vaz

No Pic available
  • 2017-06-20

Akuza e Ramës: Në fushatë elektorale po jepen patenta pa provë

Kur kanë mbetur edhe 4 ditë fushatë per Zgjedhjet e 25 Qershorit Kryeministri dhe Kryetari i PS Edi Rama vjen sot në Tonight Ilva Tare ne Ora News. Rama thote ser ne fushate elektorale po jepen patenta pa prove dhe se kjo ceshtje do te investigohet. Pjese nga intervista Rama: Status i marrë që

No Pic available
  • 2017-06-19

Nga Artan Fuga /Katër vite që humbi arsimi shqiptar nën znj. Lindita Nikolla

Nga Artan Fuga/ Padyshim që si zonjë ka mirësjelljen time. Aq më shumë se kam bindjen që as për ligjin për arsimin e lartë dhe as për veprime ose mosveprime thelbësore dikasteriale nuk është ajo përgjegjëse në kuptimin se nuk besoj që është vullneti i saj sovran që ka vendosur p

No Pic available
  • 2017-06-19

Nga Elton Metaj / Fushata ndryshe

Nga Elton Metaj / Fushata për zgjedhjet e 25 qershorit është ndër më të veçantat e organizuara ndonjëherë në Shqipëri. Ajo vjen pas një krize të ashpër politike dhe pas një marrëveshje të madhe mes dy forcave kryesore. Pikërisht kjo marrëveshje e madhe ia hoqi nervin fushatës el

No Pic available
  • 2017-06-19

Shqiptarët në Itali drejt zhdukjes?

Nga Rando Devole U bënë disa vjet që numri i qytetarëve shqiptarë në Itali është në ulje. Pasi u kapërcye gjysmë milioni në fillim të vitit 2014, numri i tyre filloi të binte rregullisht deri në ditët e sotme. Sipas të dhënave të fundit të porsa botuara nga Instituti italian i st

No Pic available
  • 2017-06-19

Moisiu: Gjyqtarët duan të mbulojnë punët e pista të tyre

Padia e gjyqtarëve kundër ligjeve të reformës në drejtësi ka shqetësuar edhe ish Presidentin e Republikës Alfred Moisiu. Në një prononcim për mediat, Moisiu tha se kërkesat e gjyqtarëve synojnë dobesimin e ligjit dhe mbrojtjen e tyre personale, ndërsa shprehu dyshimin për pranimin n

No Pic available
  • 2017-06-19

Ahmetaj në Rrogozhine inspekton rrugën e Zhabiakut

Ish Ministri i Financave Arben Ahmetaj, kandidat për deputet i Partisë Socialiste në Qarkun Tiranë, Bashkia Rrogozhinë dhe Kavajë, ka inspektuar sot fillimin e punimeve në Rrugën Ura e Copanit-Zhabiak-Ura e Corumit. “Rruga e Zhabiakut prej gati 7 kilometrash, e cila ka qenë një gang