Rezultate te kerkimit per termin: +Praktikimi

Meta: total 142 / total_found 142 / time 0.000 / keyword[0] praktikimi / docs[0] 142 / hits[0] 156 /
Pasojat e renda te seksit oral
  • 2016-08-27

Pasojat e renda te seksit oral

Transmetuar me 27082016 - 1000 Seksi oral eshte padiskutim nje prej kenaqesive me te medha ne shtrat per shkak se eksiton dhe pelqehet nga shume njerez Por nje studim amerikan i Albert Einstein College of Medicine ne New York i pu

Studimi, udhëtimet na bëjnë më të lumtur se blerja e gjërave materiale
  • 2016-08-22

Studimi, udhëtimet na bëjnë më të lumtur se blerja e gjërave materiale

Ne rendim drejt dyqaneve për të blerë gjëra materiale kur kemi të holla, pasi në një farë mënyrë mendojmë se kjo na bën të ndihemi më të lumtur. Realisht, për momentin ndiejmë një kënaqësi të madhe, por disa ditë më vonë kuptojnë se kjo kënaqësi ka ikur, pa lënë asnjë g

Truri i meshkujve dhe i femrave reagon ndryshe
  • 2016-07-15

Truri i meshkujve dhe i femrave reagon ndryshe

Studimi Skanimet zbulojnë se ka reagime të ndryshme në zona të trurit që lidhen me ndërgjegjen dhe emocionet te gjinia mashkullore dhe femrërore. Zbulimi mund të shpjegojë përse burrat dhe gratë shpesh paraqesin simptoma të ndryshme klinike në disa çrregullime mjekësore Thënia se mes

Indiferenca si mëkat
  • 2016-07-06

Indiferenca si mëkat

Nga Ilir Hashorva Mbi një mendim të shprehur nga Eli Vizel (Elie Wiesel) në Shtëpinë e Bardhë, në Uashington, më 12 prill të vitit 1999 Më 2 korrik të vitit 2016, në moshën 87 vjeçare, në Nju Jork vdiq gazetari, eseisti, shkrimtari, profesori, lektori, moralisti, Laureati i Çmimit

INDIFERENCA SI MËKAT
  • 2016-07-05

INDIFERENCA SI MËKAT

Ilir Hashorva Mbi një mendim të shprehur nga Eli Vizel (Elie Wiesel) në Shtëpinë e Bardhë, në Uashington, më 12 prill të vitit 1999 Më 2 korrik të vitit 2016, në moshën 87 vjeçare, në Nju Jork vdiq gazetari, eseisti, shkrimtari, profesori, lektori, moralisti, Laureati i Çmimit Nobel

Familja dhe puna, si të rigjeni energjitë pas një nate të pagjumë
  • 2016-07-04

Familja dhe puna, si të rigjeni energjitë pas një nate të pagjumë

Strategjitë – Pushimi i keq shpesh bëhet shkak i nervozizmit! Por me strategjitë e mëposhtme ju do të mund të rikuperoni shpejt forcat për të përballuar impenjimet e ditës pas një nate të pagjumë Të qarat gjatë natës të fëmijës, vapa, ankthi prej afrimit të afatit p

Inemuri, praktika e të qenët në gjumë, por prezent
  • 2016-06-17

Inemuri, praktika e të qenët në gjumë, por prezent

Japoni – Thuhet se japonezët nuk flenë kurrë duke iu referuar dedikimit të këtij populli për punën. Pastaj kur je në kryeqytetin japonez, Tokio është diçka plotësisht normale që të përplasesh me banorët atje që janë duke fjetur në shkallë, metro, e në mes të një