Rezultate te kerkimit per termin: +Praktikimi

Meta: total 142 / total_found 142 / time 0.000 / keyword[0] praktikimi / docs[0] 142 / hits[0] 156 /
No Pic available
  • 2016-06-04

Boksi, sporti që po tërheq së fundmi jo vetëm meshkujt, por edhe femrat!

Nga Ardian Tafaj Dëshironi të dini përse boksi preferohet së fundmi edhe nga femrat, njihuni me pikat e mëposhtme: 1- Praktikimi i këtij sporti mundet të zhvillohet lehtësisht dhe në shtëpi, vetëm me një palë doreza-boksi, një palë goditje-pritëse boksi, gjithashtu nëpër palestra

No Pic available
  • 2016-05-27

Mbi ndrydhjen ballë provokimit!

Nga Luna Lamaj Në fakt për të bërë këtë analizë modeste prej këndvështrimit sociologjik të gjësë marr shkas nga çfarë pash nëpër mediet sociale ku një djalë prekte pa dëshirën e saj një vajzë të panjohur në një nga linjat e autobusëve urban të kryeqytetit të tejmbushur m

Gabimet që duhet të shmangni kur jeni në dietë
  • 2016-05-15

Gabimet që duhet të shmangni kur jeni në dietë

Shëndeti Femrat e dëmtojnë shëndetin e tyre duke ndjekur dieta jo të përshtatshme për të humbur sa më shumë kilogramë në një kohë të shkurtër. Por kjo është diçka e gabuar! Gabimet që duhet të shmangni në një dietë janë vërtet të shumta! Njohja e tyre do t’ju lejoj

Dëshironi të dobësoheni për dy javë? Provoni dietën Plank
  • 2016-05-04

Dëshironi të dobësoheni për dy javë? Provoni dietën Plank

Sugjerim – Ajo ju premton dobësim në kohë rekord, por ama nuk duhet ndjekur për më shumë se dy javë, sepse mund të provokojë ekuilibra të rëndë: me dietën Plank do të rizbuloni ndjesinë e lehtësisë së trupit. Ja dhjetë gjëra që duhet të dini nëse dëshironi të do

Përfitimet që ju fal kërcimi
  • 2016-05-03

Përfitimet që ju fal kërcimi

Mirëqenie – Përfitimet nga kërcimi janë të shumta. Ky aktivitet stimulon si mendjen ashtu edhe trupin. Pra kërcimi nuk është thjesht një disiplinë sportive, por më tepër. Ja se çfarë të mirash mund të merrni duke kërcyer A e keni pyetur ndonjëherë veten se çfarë dob

No Pic available
  • 2016-05-03

Reformat e Obamës dhe pakënaqësia e gjerë

"Corriere della Sera" Italia është në alarm sepse jeta mesatare e qytetarëve ka reshtur së rrituri dhe janë të diskutueshme ndryshimet rajonale të kryesimit të jetëgjatësisë në Veri. Në Amerikë (ku pritshmëria e jetës është më e ulët) mosha mesatare vazhdon të rritet,

Çelësi për të qenë plotësisht i shëndetshëm
  • 2016-03-30

Çelësi për të qenë plotësisht i shëndetshëm

Psikologji – Në bazë të kërkimeve më të fundit, të qenët i shëndetshëm varet nga katër përbërës. Secili nga këto pjesë përbërëse i ka rrënjët në sistemet nervore dhe secili prej këtyre të fundit shfaq plasticitet. Kështu që ne e dimë se nëse ne i stërvitim k