Rezultate te kerkimit per termin: +Praktikimi

Meta: total 142 / total_found 142 / time 0.000 / keyword[0] praktikimi / docs[0] 142 / hits[0] 156 /
Provimet me zgjedhje, çfarë do të përmbajë teza e Anglishtes
  • 2016-03-26

Provimet me zgjedhje, çfarë do të përmbajë teza e Anglishtes

Maturantët që zgjedhin Anglishten si provim me zgjedhje do t'i nënshtrohen nivelit B2 të testit "TOEFL Junior Standart test". Pasi bëri publike programet orientuese të të gjitha lëndëve me zgjedhje që duhet të mësojnë nxënësit e vitit të fundit, dje Agjencia Kombëtare e Provimeve p

No Pic available
  • 2016-03-24

FOTO/ Molenbek, aty ku terroristët ndjehen si në shtëpinë e tyre!

Një komunë e vogël në mes të Brukselit, interesante, por edhe e frikshme! Interesante, pasi në disa pjesë të saj si Chausée de Gand, kur kalon, duket sikur kapërcen në kohë, sepse të krijohet përshtypja se u fute në Arabinë Saudite, apo në ndonjë vend tjetër mysliman. Një Paza

Prelocaj dhe Tanazaki  elozh për dritë-hijen
  • 2016-03-21

Prelocaj dhe Tanazaki elozh për dritë-hijen

Nëse piktori francez, Georges de la Tour, ka tërhequr dhe bërë për vete kritikën botërore të artit në ditët tona, sepse ka ditur të luajë me dritëhijen dhe të vërë në pah portrete përmes një drite qiriri apo një flake, Prelocaj nuk është thjesht një folës, por dhe një artis

No Pic available
  • 2016-02-28

Çfarë brezi po rrisim për të nesërmen?

Nga Miron Çako Të jesh prind është gjë shumë e bukur dhe madhështore. Njeriu ripërsërit vetveten, transmeton përvojën dhe përjetëson ADN-ën e tij. Dhe për ata që besojnë në ekzistencën e një Krijuesi të gjithësisë dhe të njeriut, të krijuar sipas ikonës së Perëndisë, ndi

No Pic available
  • 2016-02-12

Titanik rasti i parë i Speciales në Maqedoni, kërkohet arrest për tetë persona

Katica Janeva ka hapur hetim për tre lëndët e para të bombave dhe kërkoi paraburgim për 8 persona për të cilët kanë dyshim të bazuar se kanë kryer disa vepra penale lidhur me manipulimet zgjedhore. Jo zyrtarisht tanimë është arrestuar kryetari i Pustecit, Edmond Temelko, ndërsa dy ng

INTERVISTA/ Myftiu i Shkodrës: Tek ne drejtësia është bërë lanet! Ky është shekulli i Islamit!
  • 2016-01-26

INTERVISTA/ Myftiu i Shkodrës: Tek ne drejtësia është bërë lanet! Ky është shekulli i Islamit!

Nga Ylli Pata Intrevistë me myftiun e Shkodrës, Muhamed Sytari. Fillimisht do ju kujtoja se për ju, krerët fetarë, ishte  Fatos Lubonja ai që vite më parë tha se duhej të ishit më aktivë për të diktuar morale në shoqëri. Ishte viti `97. Nuk ju pyes a e ka patur mirë, se nuk ka g

10 këshilla që terapistët ua rekomandojnë të gjithëve
  • 2015-12-26

10 këshilla që terapistët ua rekomandojnë të gjithëve

Mirëqenie – Kursejani vetes vizitën te terapisti, duke bërë këto veprime të përditshme që do t’ju ndihmojnë shumë në ndërtimin e një shëndeti të fortë mendor e sjellë gëzim në jetë  Nuk ka dyshim se jeta është e vështirë. Edhe nëse nuk vuani nga depresion