Rezultate te kerkimit per termin: +Prbn

Total: 418
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

Berisha:Faleminderit Bush!

Tiran (Start)-Kryeministri Sali Berisha e ka cilsuar si historik aktin e firmosjes nga ana e presidentit amerikan Xhorxh Bush t ligjit q lejon eljen e rrugs s Shqipris pr antarsim n NATO. Gjat nj konference pr shtyp, kreu I ekzekutivit tha se firma e presidentit Bush ndaj ligjit q Senatit amerikan e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

Rama: Sistem proporcional rajonal, jo reform t minuts s fundit

Nn kryesin e kryesocialistit Edi Rama sht mbledhur sot n Vor Asambleja Kombtare e PS. Gjat fjals s tij n Asamble, Rama u ndal n temn e nxeht t axhends politike q prbn diskutimi pr reformn zgjedhore. PS do t marr rol udhheqs n reformn zgjedhore dhe nuk do t pranoj reform t minuts e fundit q e bn h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.424Z

Lohan: Shqipëria, në rrugën e integrimit

Kryetari i Misionit te Bashkimit Europian, ambasadori Helmut Lohan priti n nj takim personalite t larta shtetrore me rastin e Dits s Europs. Mesazhi i diplomatit t huaj ka qen i qart: klasa politike shqiptare duhet t zgjidh situatn politke, pasi tashm Shqipria ka nisur hapat drejt integrimit n Bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.614Z

Heqja e vizave: Cercone: Hap i madh drejt integrimit në BE

Heqja e vizave prbn nj hap t rndsishm drejt integrimit europian t Shqipris. Kshtu sht shprehur Michele Cercone, shef i kabinetit t Komisioneres s BE, Sesilia Malstrom. Duke folur n nj intervist pr Agjencin Gjermane t Lajmeve Dojce Vele, Cerkone thekson se qytetart e Shqipris, do t lvizin t lir n ven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.726Z

Obama: British Petroleum do të paguajë

Njolla e madhe e nafts prbn nj katastrof t paprecedent. Kshtu ka deklaruar Presidenti amerikan Barak Obama gjat nj vizite q zhvilloi n shtetin e Luizians. “Kompania Britanike BP do mbaj prgjegjsi dhe do paguaj pr kt”, theksoi me tone krcnuese kreu i Shtpis s Bardh. Deri tani kan shpallur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.431Z

Vizat, Berisha: Brenda gushtit, përgjigje raporteve

Luftë të vazhdueshme korrupsionit e krimit të organizuar Brenda muajit gusht, qeveria do t jap nj prgjigje pr raportin e ekspertve t Komisionit Evropian lidhur me kushtet pr liberalizimin e vizave. Kryeministri Sali Berisha deklaroi dje gjat mbledhjes s qeveris se detyra kryeso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.490Z

Njolla e naftës arrin në Luiziana

Njolla gjigande e nafts n Gjirin e Meksiks ka mbrritur n brigjet e Luisians. Ajo ka prmasat e ishullit t Xhamajks dhe prbn nj prej katastrofave m t mdha ekologjike n Shtetet e Bashkuara. Autoritetet n Luiziana kan shpallur gjendjen e emergjencs ndrsa Guvernatori ka krkuar fonde federale dhe ndihmn e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama