Rezultate te kerkimit per termin: +Prbn

Total: 418
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.850Z

PS pro ndryshimeve kushtetuese

Partia Socialiste do t mbshtes unanimisht ndryshimet kushtetuese. Burime nga grupi parlamentar socialist, pas mbledhjes s kryesis, bjn t ditur se Grupi Parlamentar i PS-s , me gjith kundershtimet e aletave t majt do t votoj n mnyr unanime pro ktyre ndryshimeve. Ndrkoh, kryetarja e grupit, Valentina

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.457Z

Berisha: KESH dhe METE shmangën katastrofën njerëzore

N mbledhjen e Shtabit t Emergjencs n Shkodr kryeministri Sali Berisha tha se ajo far prjetoi kjo zon n m shum se dy jav, prbn nj nga ngjarjet me ekstreme natyrore q nuk ka ndodhur prej t paktn 100 vitesh. Duke ju referuar t dhnave t instituteve ndrkombtare metereologjike, Berisha tha se Shkodra prj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.850Z

Shqiptart krkojn prgjigje

Gazeta prestigjioze New York Times i sht kthyer srish tagjedis s Grdecit n vendin ton, ksaj radhe me nj reportazh. Gazetari i NYT thekson se sht vshtir t cilsohet Grdeci si nj aksident. Grdeci prbn nj prov korrupsioni si asnjher m par. Pr Grdecin jan arrestuar vetm tre persona, ndrsa familjart e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.467Z

Tajland, “kmisht e kuqe” pranojn dialogun

Prfaqsues t “kmishve t kuqe” n Tajland dhe t qeveris s Abhisit Vejajiva do t takohen nesr pr t arritur nj zgjidhje pr krizn. Lajmin e kat ditur vet kryeministri, ndrkoh q n Bangkok po zhvillohej ende marshimi i korteut kilometrik, t prbr nga mbshtets t ish-kryeministrit Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.393Z

Tajlandë, këmishët e kuqe pranojnë dialogun

Prfaqsues t “kmishve t kuqe” n Tajland dhe t qeveris s Abhisit Vejajiva do t takohen nesr pr t arritur nj zgjidhje pr krizn. Lajmin e kat ditur vet kryeministri, ndrkoh q n Bangkok po zhvillohej ende marshimi i korteut kilometrik, t prbr nga mbshtets t ish-kryeministrit Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Bode: Nga 1 janari fillon zbatimi i takss s shesht

Ministri i Financave, Ridvan Bode, deklaroi sot n komisionin e Ekonomis dhe Financave, se "Buxheti i vitit 2008 prbn nj moment t rndsishm n jetn parlamentare, jo vetm sepse t gjith buxhetet jan t tilla dhe prfshijn n vetvete debatin e gjer politik dhe pasqyrojn n mnyr t prqendruar politikat aktive d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.493Z

Rasmussen-Meta: Shqipëria përmbushi çdo detyrim

Ministri i Jashtm, Ilir Meta, e njohu dje Sekretarin e Prgjithshm t NATO-s, Anders Fogh Rasmussen me faktin se Shqipria pas antarsimit n aleancn e NATO-s ka prmbushur detyrimet e saj. N nj konferenc t prbashkt pr shtyp me Sekretarin e Prgjithshm t NATO-s, i cili ndodhet n Tiran pr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama