Rezultate te kerkimit per termin: +Prbn

Total: 418
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.726Z

Obama: British Petroleum do të paguajë

Njolla e madhe e nafts prbn nj katastrof t paprecedent. Kshtu ka deklaruar Presidenti amerikan Barak Obama gjat nj vizite q zhvilloi n shtetin e Luizians. “Kompania Britanike BP do mbaj prgjegjsi dhe do paguaj pr kt”, theksoi me tone krcnuese kreu i Shtpis s Bardh. Deri tani kan shpallur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.431Z

Vizat, Berisha: Brenda gushtit, përgjigje raporteve

Luftë të vazhdueshme korrupsionit e krimit të organizuar Brenda muajit gusht, qeveria do t jap nj prgjigje pr raportin e ekspertve t Komisionit Evropian lidhur me kushtet pr liberalizimin e vizave. Kryeministri Sali Berisha deklaroi dje gjat mbledhjes s qeveris se detyra kryeso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.490Z

Njolla e naftës arrin në Luiziana

Njolla gjigande e nafts n Gjirin e Meksiks ka mbrritur n brigjet e Luisians. Ajo ka prmasat e ishullit t Xhamajks dhe prbn nj prej katastrofave m t mdha ekologjike n Shtetet e Bashkuara. Autoritetet n Luiziana kan shpallur gjendjen e emergjencs ndrsa Guvernatori ka krkuar fonde federale dhe ndihmn e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.267Z

Zjarr ne hekurudhen Vore- Lezhe

Nga flaket eshte perfshire edhe hekurudha Vor- Lezh. Zjarri ka rn mngjesin e sotm mes stacionit Budun dhe Ishm duke dmtuar 300 metra hekurudh. Autoret dyshohet t jen banort e zons te cilet donin te digjnin shkurret perreth , por m pas zjarri sht prhapur duke djegur trasete e shinave, cka sipas drej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.863Z

Shoqria jon ski!

Virtyti sht fshehur si pasoj e arrogancs s njeriut, paftsis s tij pr ta formatuar vetveten n versionin e t qnurit pozitiv. E mira sot ka m shum se kurr veti avulluese, zhduket menjher nga memorja e njeriut e cila pushtohet patundshm nga mosmirnjohja dhe egoizmi. Zhveshja e shpirtit dhe e trupit nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.850Z

PS pro ndryshimeve kushtetuese

Partia Socialiste do t mbshtes unanimisht ndryshimet kushtetuese. Burime nga grupi parlamentar socialist, pas mbledhjes s kryesis, bjn t ditur se Grupi Parlamentar i PS-s , me gjith kundershtimet e aletave t majt do t votoj n mnyr unanime pro ktyre ndryshimeve. Ndrkoh, kryetarja e grupit, Valentina

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.457Z

Berisha: KESH dhe METE shmangën katastrofën njerëzore

N mbledhjen e Shtabit t Emergjencs n Shkodr kryeministri Sali Berisha tha se ajo far prjetoi kjo zon n m shum se dy jav, prbn nj nga ngjarjet me ekstreme natyrore q nuk ka ndodhur prej t paktn 100 vitesh. Duke ju referuar t dhnave t instituteve ndrkombtare metereologjike, Berisha tha se Shkodra prj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama