Rezultate te kerkimit per termin: +Prbn

Total: 418
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.477Z

Integrimi, Presidenti i BE-së, në korrik tur ballkanik

Presidenti i Bashkimit Evropian, Herman van Rompuy do t vizitoj Ballkanin n fillim t muajit korrik. Vizita u b e ditur nga vet Presidenti i BE-s, gjat nj takimi me Kryeministrin e Malit t Zi, Milo Gjukanovi. Ai tha se integrimi i Ballkanit sht shtje kye pr Bashkimin Evropian, ndr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.795Z

Për të thënë mizerabilitetin e jetës sonë

Ky roman i Zija els sht vepra e fundit e atij triptikut, q filloi me "Las Varrezas" dhe vazhdoi me "SOS, nj buzqeshje". Nj lexues i vmendshm do ta ndjente ekzistencn e tij q n leximin e dy t parve, po ashtu si e ndien nj astrolog mungesn e nj ylli t pazbuluar ende, thjesht nga tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.941Z

Bode firmos me Bankën Islamike 40 milionë $ kredi për rrugët rurale

Rreth 170 kilometra rrug n zonn verilindore t Shqipris do t rehabilitohen fal nj kredie prej 40 milion dollarsh dhn nga Banka Islamike dhe Fondi i Solidaritetit Islamik. Ka qen ministri i Financave, Ridvan Bode, q ka firmosur dje pr qeverin shqiptare marrveshjen e kredis me autor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.416Z

Lesi: Specialistët, sfida kryesore e turizmit

Kualifikimi i burimeve njerzore n fushn e turizmit sht nj nga sfidat kryesore t ktij sektori. Sipas Zvndsministrit t Turizmit Nikoll Lesi, niveli i shrbimeve turistike krkon m shum vmendje n prmirsimin drejt nj niveli konkurues. Lesi vendosi theksin n disa probleme t shrbimit q shpesh lidhen me sip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.431Z

Turizmi, Berisha: Të merren masa për zhurmat dhe motorët e ujit

Kryeministri Sali Berisha krkoi gjat mbledhjes s djeshme t qeveris q t marren masa pr t siguruar kushtet e nevojshme pr turistt. Sipas tij, duhet t merren masat e duhura pr t shmangur zhurmat e larta apo problemet q lindin nga motort e ujit. “Ne nuk mund t pranojm q njerzit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.389Z

Qelizat embrionale, Shtëpia e bardhë apelon vendimin

Shtpia e Bardh do t apeloj vendimin pr ndrprerjen e fondeve publike pr krkimin mbi qelizat embrionale, t vendosur nga nj gjykats federal. Lajmin e kat ditur zdhnsi i Departamentit amerikan t Drejtsis. Shtpia e Bardh i kishte cilsuar si thelbsore krkimet mbi qelizat staminale, duke theksuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.267Z

Zguri: Fletët e votimit digjen në shtator

8 shtatori duket t jet afati maksimal kushtetues pr presidentin e republiks pr t dekretuar datn e zgjedhjeve te reja lokale. Kjo referuar afatit t prfundimit t mandatit t t zgjedhurve lokale q lidhet dhe me kohn se kur Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli rezultatin e prballjes elektorale pr njsit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama