Rezultate te kerkimit per termin: +Prbrja

Total: 15
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.854Z

E djathta nuk ndryshon edhe pr 2009-n

E ndrsa e majta opozitare tashm duket e ndar, prbrja e koalicionit t djatht nuk do t ndryshoj as n zgjedhjet e vitit 2009. Kt e deklaroi nnkryetari i Partis Demokrate e Re, Tritan Shehu, i cili konfirmoi se krert e partive t koalicionit t djatht jan shprehur 'pro' funksionimit t ktij koalicioni ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.265Z

Berisha-Topi, garë për fjalimin në Asamblenë e OKB-së

Ende nuk sht mbyllur prbrja e delegacionit shqiptar Kur kan mbetur m shum se dy jav nga nisja e delegacionit zyrtar n Asamblen e Prgjithshme t OKB-s, ende nuk sht prcaktuar se kush do ta mbaj fjalimin si kreu i drgats s Tirans zyrtare. Ministria e Punve t Jashtme nuk e ka mbyllur prbrjen zyrtare, kj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.330Z

Prbrja e fetare e Shqipris: rezultatet e tre sondazheve

Q pas rnies s sistemit monist dhe vendosjes s pluralizimit politik n Shqipri nj nga shtjet q sht diskutuar vazhdimisht ka qen edhe ajo rreth prbrjes fetare s vendit ton. Duke pasur parasysh faktin q regjistrimi i fundit zyrtar mbi prkatsin fetare t popullit ton shtvetm n vitin 1936, ndjekur nga nj p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.176Z

Humbin shefat

N garn pr kshilltar komunal kan humbur zgjedhjet shefat e grupeve t kshilltarve nga partit m t mdha. N prbrjen e re t Asambles Komunale t Ferizajt nuk do t jen shefi i Grupit t kshilltarve t PDKs, Bashkim Fazliu, ai i LDDs, Fadil Halili, i LDKs, Hamdi Qerimi dhe shefi i Grupit t kshilltarve t AAKs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.564Z

Ish-krerët e KQZ-së: Të respektohen afatet për ndryshimet në Kod

Ndryshimet n Kodin Zgjedhor q duhet t bhen brenda afateve ligjore, doemos lihen si prher n minutn e fundit. Kshtu mendojn ish-krert e Komisionit Qendror t Zgjedhjeve, lirim Gjata e Kristaq Kume. “Gjithmon ka qen problematike arritja e kompromiseve politike dhe dalja e kodev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.800Z

Gjykatat, Manjani: Presidenti të konsultohet me palët për kandidaturat

Zgjedhja e antarve t rinj t Gjykats s Lart dhe Gjykats Kushtetuese ka rikthyer diskutimin nse Presidenti i Republiks duket t konsultohet apo jo me palt. Pr juristin Ylli Manjani nuk ka asnj vend pr dyshime, q kreu i shtetit duhet t marr plqimin e forcave parlamentare pr kandidatu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.855Z

Mjedisi dhe Shndeti

"Mbeturinat urbane" jane plehrat qe dalin nga aktivitetet shtepiake te baheve,objektet e teperta,mbeturinat industriale me te njejten perberje,mbeturinat e krijuara ne zyra,magazina,hotele,restorante si dhe plehrat e mbledhura neper rruge dhe ne kazane qe merren ne ngarkim ne pjesen me te madhe nga

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama