Rezultate te kerkimit per termin: +Pre +Zogaj

Total: 311
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.402Z

Zogaj, kronikë nga publicistika politike

Shkrimtari, publicisti dhe politikani Pre Zogaj boton librin e dhjet nga kolana e publicistiks s tij politike. “T gjith npr vendet e tyre”, botimet “Dita 2000”, sht kronik e publicistiks politike q mbyll katrvjearin ’05-’09. Ky libr sht cilsuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.395Z

Gërdeci, Zogaj: Mbështesim hetimet e Prokurorisë

  TIRANË- Ndërsa kryeministri Sali Berisha ka preferuar heshtjen për kërkesën e kryeprokurores Ina Rama për heqjen e imunitetit ish-ministrit të Mbrojtjes, Fatmir Mediu për tragjedinë e Gërdecit, zëra brenda Partisë Demokratike i kanë dhënë sa mbështetjen organit të akuz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.601Z

Zogaj: Duhet përfaqësim politik e intelektual në qeveri

"Është momenti që çdo ministri duhet të bëjë analizën profesionale të aktivitetit të saj" TIRANË- Deputeti i Partisë Demokratike, Preç Zogaj, është i mendimit se ka nevojë për një përfaqësim më të madh politik të mazhorancës në qeverisje dhe një përfaq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.107Z

Zogaj: Mazhoranca të tregohet elastike ndaj SHBA

Ish-deputeti i PD Ish-deputeti i PD-s, Pre Zogaj, i jep leksione dhe kritika diplomacis shqiptare pr sjelljen e saj ndaj diplomatve t huaj n Tiran. Si ish-kryetar i Komisionit t Jashtm Parlamentar, Zogaj, deklaron se qeveria e ka humbur seriozitetin karshi partnerit strategjik t Shqipris, SHBA-s, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.917Z

Zogaj Te mbahet pergjegjesi per jetet njerezore

Preç Zogaj, përfaqësues i opozitës së bashkuar, duke folur nga Spitali Ushtarak në Tiranë është shprehur se duhen marrë masa në mënyrë që të shpëtohen jetë njerëzish të pafajshëm. &ldq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.658Z

Prec Zogaj prezanton librin e ri

“Fundi, një fëmijëri tjetër” është libri i ri i Preç Zogajt, një përmbledhje poezish që janë shkruar në tre vitet e fundit. Në prezantimin e parë të librit të sapohedhur në qarkullim Zogaj tregon se ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.737Z

Zogaj: Hetim për incidentet në Mitrovicë

Parlamenti shqiptar ka reaguar për situatën e krijuar në Mitrovicë ku është tensionuar situata mes shqiptarëve dhe serbëve. Kryetari i Komisionit të Jashtëm Preç Zogaj në një konferencë për shtyp ka dënuar dhunën që ka përfshirë qytetin e ndarë dhe ka deklaruar se do të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama