Rezultate te kerkimit per termin: +Presidencs

Meta: total 133 / total_found 133 / time 0.000 / keyword[0] presidencs / docs[0] 133 / hits[0] 184 /
No Pic available
  • 2010-08-28

Lohan: Presidenti Topi, garant i Kushtetutës

Mesazhi i kryediplomatit t KE-s n Tiran vjen pas akuzave t demokratve, kundr kreut t shtetit Diplomacia e Komisionit Europian n Tiran ka vlersuar dje Presidentin Bamir Topi si garantues i Kushtetuts dhe Ligjeve. Mesazhi i KE-s vjen pas akuzave q Partia Demokratike artikuloi disa jav m par se Presid

No Pic available
  • 2010-08-27

Topi: Shqiptarët duhet ta kujtojnë Nënë Terezën më mirë se të tjerët

Presidenti: Ajo ishte dshmia e pasuris s popullit ton Kreu i shtetit shqiptar, Bamir Topi, ka deklaruar dje duke iu drejtuat bashkkombsve se shqiptart duhet t bjn m shum se t tjert pr t treguar me vepra se i prkasin t njjtit gjak si humanistja e madhe. Me rastin e 100-vjetorit t lindjes s Nn Terezs.

No Pic available
  • 2010-08-26

Kreu i shtetit: Po përzgjedhim kandidatët më të mirë për gjykatat

Dekretet Katr antart e rinj t Gjykats Kushtetuese do t jen personalitetet m me vlera nga dosja prej 70 kandidatsh q ndodhen n Presidenc. Ky ishte premtimi q kreu i shtetit ka dhn dje n prononcimin e tij pr plotsimin e vendeve vakante n Gjykatn Kushtetuese dhe Gjykatn e Lart. “Pavarsisht se sh

No Pic available
  • 2010-08-25

Gjana: PD duhet ti ruhet krijimit të dy poleve

Flet antari i Kryesis: Un sekretar? Nuk do ta refuzoja nse do m propozojn Deputeti i Partis Demokratike, njkohsisht antari i Kryesis s demokratve, Jemin Gjana, theksoi se ai nuk do t refuzonte t ishte pjes e Sekretariatit t ri t PD-s q pritet t zgjidhet n shtator. N nj intervist pr “Shqip&rdqu

No Pic available
  • 2010-08-24

Dorëhiqet ambasadori i Kosovës në Tiranë

Pr shkaqe shndetsore Ambasadori i Kosovs n Republikn e Shqipris, Gazmend Pula, i ka dorzuar dje Presidentit t Republiks dorheqjen e tij nga pozita e ambasadorit, ka njoftuar shrbimi pr informata i Presidencs. N aktin e dorheqjes, z. Pula njofton Presidentin se dorheqja bhet pr shkaqe shndetsore. Pr

No Pic available
  • 2010-08-24

Arsyet shëndetësore, jep dorëheqjen ambasadori Pulaj

Ambasadori i Kosovs n Tiran, Gazmend Pula, dha dje dorheqjen, duke u larguar nga posti i tij i diplomatit kosovar n Shqipri. Motivet e largimit t tij, sipas zotit Pula, jan pr arsye shndetsore. Dorheqjen e ambasadorit Pula e ka pranuar edhe Presidenti i Kosovs, Fatmir Sejdiu. Sip

PD ndahet në dy linja për Presidentin
  • 2010-08-21

PD ndahet në dy linja për Presidentin

Biberaj dhe Stringa nuk jan dakord me sulmet ndaj kreut t shtetit, Bamir Topi Antar t kryesis s Partis Demokratike dnuan dje sulmet e demokratve ndaj Presidentit Bamir Topi. N mnyr t qart prfaqsuesit e organit t lart drejtues t PD-s, si Aleksandr Biberaj dhe Omer Stringa, theksuan se lidershipi i ks

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama