Rezultate te kerkimit per termin: +Presidencs

Meta: total 133 / total_found 133 / time 0.000 / keyword[0] presidencs / docs[0] 133 / hits[0] 184 /
No Pic available
  • 2008-11-01

Emigracioni shqiptar n Itali

Shoqata Kultutore Italo-Shqiptare "Vatra" e Torinos dhe F.I.A.P. Federata e Shoqatave Shqiptare, Italo-Shqiptare dhe Arbreshe t Piemontit, organizojn t Premten 11 Prill 2008 nj konferenc me tem emigracionin Shqiptar n Itali. Konferenca do t zhvillohet n Museo Diffuso della Resistenza, (corso Valdoc

No Pic available
  • 2008-11-01

Topi pret Jandrokoviin

Presidenti i Republiks, Bamir Topi priti sot n Presidenc Ministrin e Jashtm t Kroacis, Gordan Jandrokovi dhe delegacionin q e shoqron gjat vizits s tij t par zyrtare n vendin ton. Sipas burimeve nga Zyra e Shtypit e Presidencs, gjat takimit, Presidenti Topi vuri n pah marrdhniet shum t mira bilatera

No Pic available
  • 2008-11-01

Antart e Gjykats s Lart; Topi - Topalli: Kopetencat e mia? I di vet ...

Debatet e fundit midis Presidentit t Republiks Bamir Topi dhe Kryetares s Parlamentit, Jozefina Topalli, lidhur me zgjedhjen e pes antarve t Gjykats s Lart, dashje pa dashje t ojn n nevojn e mazhorancs pr ndihmn e Fatos Nanos n momentet e zgjedhjes s kreut t shtetit. N fakt, duket se kjo prplasje

No Pic available
  • 2008-11-01

Prkujtohet varja e poetit H Nela

Tribuna ishte bosh, e n vend t personave, aty ishin vendosur lule dhe qirinj. Ishte nj tjetr prkujtim, prkujtimi i atyre burrave dhe grave, i atyre shkrimtarve dhe poetve q u dnuan mizorisht nga sistemi i komunizmit. Aty ishin nnt emra, q t gjith t vrar dhe t prndjekur nga diktatura e errt. T till s

No Pic available
  • 2008-11-01

Nga lufta e ftoht n luftn e nxeht

Qe lufta e ftoht q pr pes dekada me rradh ndau Rusin me Perndimin. Por pas viteve nntdhjet do gj mori nj rrjedh tjetr. Lufta e ftoht prfundoi dhe filloi epoka e pax-americana. Nga sistemi dypolar gjeopolitika botrore kaloi n at unipolar. Por n politikn botrore do gj, q nga vitet nntdhjet ka qen shum

No Pic available
  • 2008-11-01

Hoxha, dshmojn 5 dshmitar

Ka nisur sot procesi i radhs gjyqsor n ngarkim t Remzi Hoxhs, shqiptaro-maqedonasit i zhdukur m shum se 10 vjet m par, n rrethana ende t pa zbuluara plotsisht. N procesin e sotm gjyqsor, kan dshmuar 5 dshmitar. Gjergji Jargo, aktualisht nndrejtor Policie, deklaroi para trupit gjykues, se policia

No Pic available
  • 2008-11-01

Anastas Duro betohet para Presidentit,Topi

Ministri i ri i Puns, shtjeve Sociale dhe Shanseve t Barabarta, Anastas Duro bri dje betimin prpara Presidentit t Republiks, Prof. Dr. Bamir Topi. N ceremonin zyrtare t rastit t organizuar n mjediset e Pallatit t Brigadave, ishin t pranishm Kryetari i Partis Bashkimi pr t Drejtat e Njeriut, Vangjel

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama