Rezultate te kerkimit per termin: +Presidencs

Meta: total 133 / total_found 133 / time 0.000 / keyword[0] presidencs / docs[0] 133 / hits[0] 184 /
No Pic available
  • 2010-08-21

Reduktohet buxheti për energjetikën dhe rrugët

Plani Edhe Presidenti merr m pak fonde Jo t gjitha institucionet kan shans t marrin m shum fonde se viti i kaluar. Nga krahasimet e bra me buxhetin aktual, rezulton se tre institucionet m t rndsishme t cilave u jan tkurrur fondet jan Presidenca, Ministria e Transportit dhe Punve Publike, si dhe Min

Sula: Ndryshimet në kabinet, pas një analize të thellë
  • 2010-08-18

Sula: Ndryshimet në kabinet, pas një analize të thellë

Intervista Flet deputeti i PD-s: Duhet t bhen lvizje edhe n nivelin lokal Deputeti i Partis Demokratike, Dashnor Sula, thekson se n prag t zgjedhjeve lokale, ndryshimet nuk duhet t ndodhin vetm brenda kabinetit qeveritar, por edhe n strukturat lokale t PD-s. N nj intervist pr “Shqip”, S

No Pic available
  • 2010-08-18

Ligji i pronave, PD: Do ta rivotojmë pa ndryshime

Boçi: Topi, nervoz kur ka kthyer ligjin Mazhoranca do t rivotoj n Kuvend ligjin e pronave pa iasnj ndryshim. Ai sht trsisht ligjor dhe n prputhje me Kushtetutn. Kshtu ka pohuar dje deputeti demokrat, Luano Boi, lidhur me ndryshimet e bra n ligjin “Pr kthimin dhe kompensimin

Presidenca mbyll dosjet për Kushtetuesen
  • 2010-08-17

Presidenca mbyll dosjet për Kushtetuesen

Kandidatt e rinj nuk kan punuar para viteve ‘90. Dekretimi, m 6 shtator Javn e fundit t muajit gusht, Presidenca do t rihap dosjet pr zgjedhjen e antarve t Gjykats Kushtetuese. Pas dats 25 gusht, Presidenca do t przgjedh 10 kandidatt potencial pr t zvendsuar 4 mandatet, t cilat aktualisht jan

No Pic available
  • 2010-08-16

Evropa në ekran projektohet në Durrës

Nga dita e sotme deri m 20 gusht n teatrin “Aleksandr Moisiu” n Durrs do t mbahet Java IX e Kinemas Spanjolle: “Evropa n ekran” n kuadrin e programacionit kulturor t mbylljes s Presidencs Spanjolle t BE-s dhe, duke qen se kinemaja sht nj nga transmetuesit

No Pic available
  • 2010-08-14

Ndryshimet në ligjin e pronave Topi i kthen në Kuvend

Presidenti i Republiks, Bamir Topi, riktheu dje ligjin e ndryshuar pr kthimin dhe kompensimin e prons pr t’u rishqyrtuar n Kuvend. Prmes nj njoftimi pr shtyp vendimin e tij Topi e argumenton me faktin se sa i prket kushtetutshmris s tij dhe zbatimit, n t mir t ksaj shtjeje

No Pic available
  • 2010-08-14

Topi vetëkorrigjohet, pranon Berishën Kryeministër

Menjher pas publikimit n “standard” t gafs presidenciale se ishte harruar pozicioni i ri i Sali Berishs si Kryeministr i vendit n rubrikn e presidentve t Shqipris, Presidenca u vetkorrigjua. Paraditen e djeshme nj tjetr vzhgim mbi faqen zyrtare t kreut t shtetit na dha

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama