Rezultate te kerkimit per termin: +Presidencs

Meta: total 133 / total_found 133 / time 0.000 / keyword[0] presidencs / docs[0] 133 / hits[0] 184 /
No Pic available
  • 2010-08-14

Kinemaja spanjolle mbërrin në Durrës

Kinematografi Pas Pogradecit, filmat do t qndrojn pr katr dit n qytetin bregdetar “Europa n ekran”, java IX e Kinemas Spanjolle pas Pogradecit sht zhvendosur n Durrs. Duke nisur prej dats 16 deri m 20 gusht, publiku, por edhe pushuesit, do t ken mundsin q n teatrin “Aleksandr Mois

No Pic available
  • 2010-08-13

Gafa, në web-in e Presidencës, Berisha ende opozitar

Web-i, Topi njeh Berishën President, por jo Kryeministër Nj klikim mbi web-et e institucioneve t ndryshme shtetrore, ka dhe befasit e veta. Teksa mausin e ndalon mbi biografit e shtetarve dhe administrats, n pamje t pamje t par t jepet prshtypja sikur ata jan zyrtar t Shtpis s

No Pic available
  • 2010-08-13

Topi kthen në Kuvend ligjin e pronave: Të rishikohet

Presidenti Topi ka kthyer ligjin pr pronat. Sipas njoftimit n faqen zyrtare t presidencs shkaku i kthimit t tij sht rishikimi i kushtetueshmris por dhe efektivitetit dhe zbatimit t ktij ligji. “sht detyr e Kuvendit, sipas Kushtetuts, t nxjerr ligje pr rregullimin e drejt t shtjes s pr

No Pic available
  • 2010-08-10

Ligji organik për Presidentin, socialistët kundërshtojnë veten

Socialistt kundrshtojn nj ligj organik pr Presidentin n kto momente edhe pse tre vjet m par kan qen ata q kan propozuar nj draft t till. Sipas tyre, ligji organik pr kreun e shtetit mund t pranohet vese n rastin kur ky t jet pjes e nj pakete ndryshimesh q rrit pavarsin e instituc

No Pic available
  • 2010-08-03

Meta: Ligji organik për Presidentin zgjidh konfliktin

Zv.kryeministri, thirrje PS-së të mos bllokojë votimet e ligjeve të rëndësishme Ilir Meta e gjen veten e tij asnjans n debatin e fundit mes mazhorancs dhe Presidentit t Republiks pr plotsimin e vendeve vakante n Gjykatn Kushtetuese. Edhe pse n mazhorancn qeverisse, aleati i

No Pic available
  • 2010-08-02

Kryediplomati i belg: Për ngërçin politik, zgjidhje shqiptare

Reagimi : Të funksionojnë institucionet Ministri i Jashtm i Belgjiks, Steven Vanackere, vendi i t cilit ka presidencn e Bashkimit Evropian, flet pr konfliktin politik n Shqipri, duke krkuar q zgjidhja t gjendet nga klasa shqiptare, por nga ana tjetr shpreh dshirn q institucionet

No Pic available
  • 2010-07-31

Vizat, Berisha : Shtim përpjekjeve kundër krimit

Kryeministri deklaroi se 50 raste që po hetohen nga prokuroria I sapokthyer nga Brukseli, ku mori mbshtetjen e Presidencs belge pr proceset integruese, Kryeministri Sali Berisha krkoi dje nga komiteti ndrministror intensifikim t prpjekjeve kundr krimit t organizuar. Berisha vuri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama