Rezultate te kerkimit per termin: +Presidencs

Meta: total 133 / total_found 133 / time 0.000 / keyword[0] presidencs / docs[0] 133 / hits[0] 184 /
No Pic available
  • 2010-07-30

Kushtetuesja, Alibeja : Ja pse Topi ka shkelur Kushtetutë

PD kërkon dorëheqjen e Kristos Pas skadimit t mandatit, PD-ja krkon dorheqjen e Vladimir Kristos nga kreu i Gjykats Kushtetuese me argumentin se vetm n kt mnyr mund t mbrohet Kushtetuta e vendit pas shkeljes q po i bn Presidenti Bamir Topi prmes vonesave pr zvendsin e tij. N kul

No Pic available
  • 2010-07-30

Presidenca e BE-së siguron Berishën: Brenda vitit, vizat dhe statusi

Leterme, Berishës: Shqiptarët pa viza brenda këtij viti Presidenca belge vlerson progresin e madh n reformat e ndrmarra nga qeveria shqiptare gjat ksaj periudhe dhe e siguron Kryeministrin Sali Berisha se kjo presidenc do ta mbshtes fuqishm Shqiprin n ecjen prpara me hapa t shp

No Pic available
  • 2010-07-29

Leterme pret Berishën, Belgjika pro heqjes së vizave

Belgjika sht nj prej mbshtetseve m t fuqishme t Shqipris n rrugn e integrimit europian. Kjo u nnvizua nga kryeministri belg Iv Letrme, i cili priti n Bruksel shefin e ekzekutivit shqiptar Sali Berisha. Sipas kreut t qeveris belge heqja e vizave me vendin ton do t ndodh brenda ktij viti. Leterme &quo

No Pic available
  • 2010-07-29

Topi, takim lamtumire me ambasadorin gjerman

Presidenti Bamir Topi zhvilloi dje takimin e lamtumirs me ambasadorin e Republiks Federale t Gjermanis, Bernard Borchardt, me rastin e prfundimit t mandatit t tij n vendin ton. Sipas njoftimit t Presidencs, kreu i shtetit shqiptar, pasi i cilsoi si shum t mira marrdhniet dypalshe

No Pic available
  • 2010-07-29

BE, Fule: Shqipëria ka plotësuar kriteret për vizat

Në shtator, propozimi për heqjen e vizave Shqipria e ka kaluar testin e BE-s, ndaj n muajin shtator, Brukseli do t propozoj pr liberalizimin e vizave pr shqiptart. Prmbushja e angazhimeve t udhrrfyesit nga qeveria shqiptare dhe raporti pozitiv i ekspertve t Bashkimit Evropian q

No Pic available
  • 2010-07-22

Buxheti, Ligjet: Më shumë lekë për Avokatin e Popullit dhe ILDKP-në

Komisioni pranon kërkesat e disa institucioneve Komisioni i Ligjeve ka miratuar nen pr nen ndryshimet n buxhetin e shtetit pr vitin 2010. Drafti i miratuar mesditn e djeshme ka marr votat pro t mazhorancs dhe votat kundr t opozits, ndrkoh q vendimi sht marr pasi jan dgjuar n nj

No Pic available
  • 2010-07-13

Ngërçi, Presidenca e BE-së: Rezoluta e PE-së, bazë për zgjidhjen

Michelsen: Palët të bashkëpunojnë për zgjidhjen Presidenca e re belge e Bashkimit Evropian i krkon klass politike shqiptare q pr zgjidhjen e ngrit politik t ket si baz t saj rezolutn e fundit t Parlamentit Evropian. Sipas ambasadorit belg, Mark Michelsen, politika shqiptare m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama